Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Niedzielski: zakład pracy jest dominującym miejscem w generowaniu nowych zakażeń!

Zakład pracy jest dominującym miejscem w generowaniu nowych zakażeń; to bardzo ważne, by tam, gdzie to możliwe, przechodzić na pracę zdalną – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Radom, 22.03.2021. Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w szpitalu tymczasowym w Radomiu, 22 bm., transmitowanej w serwisie pap.pl i ogl¹danej w jednym z mieszkań w Warszawie. (aldg) PAP/Wojciech Olkuźnik

Szef MZ przekazał na konferencji prasowej w Radomiu, że według statystyk 50 proc. zachorowań na COVID-19 jest identyfikowanych w zakładach pracy.

„Rano otrzymałem raport sanepidu, który identyfikuje ogniska zachorowań w ostatnim czasie w kraju. Raport dotyczył ostatnich trzech dni i prawie 50 proc. ognisk zakażeń koronawirusem jest identyfikowanych w zakładzie pracy” – powiedział Niedzielski.

To oznacza – jak zaznaczył – że zakład pracy jest dominującym miejscem w generowaniu nowych zakażeń. Minister zdrowia zaapelował, by tam, gdzie to możliwe, przechodzić na pracę zdalną. „To jest bardzo ważne, żebyśmy wrócili do tego trybu pracy zdalnej i w ten sposób ograniczyli możliwość zakażenia” – podkreślił minister.

Zwrócił uwagę, że „rok temu, kiedy mieliśmy do czynienia z dzienną liczbą zakażeń na poziomie 200-300 przypadków, wszyscy w bardzo zdyscyplinowany sposób przestrzegaliśmy obostrzeń, ale też pracowaliśmy zdalnie, ograniczając pierwszą falą zachorowań praktycznie do zera”.

„To już jest ten czas, żebyśmy wrócili z powrotem do tego trybu pracy. Administracja państwowa w dużym stopniu wdraża już ten model. Myślę, że musimy bardzo poważnie ograniczyć naszą mobilność” – dodał Niedzielski.(PAP)

kkr/ itm/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this