Znajdź nas na

FAKTY

Niedzielski: zarekomendowałem zniesienie od kwietnia noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania!

Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus.

Wolskie, 24.04.2020. Koronawirus w Polsce. Hurtownia farmaceutyczna TRAMCO w Wolskich, 24. bm. Maseczka ochronna to skuteczna osłona przeciwwirusowa, chroni życie i zdrowie. Nie tylko zabezpiecza nas samych przed zarażeniem, ale też chroni innych, z którymi mamy styczność w sklepie, miejscu pracy, urzędzie itp. Te jednorazowe nie stanowią pełnej ochrony przed wirusami rozprzestrzenianymi drogą kropelkową i należy je bezwzględnie wyrzucać po ućyciu. Od 16. bm. do odwołania został nałożony obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu. (al/dw) PAP/Andrzej Lange

Minister zdrowia w czwartkowej rozmowie z Radiem Plus wyjaśnił, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego „otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

Poinformował, że przedstawił premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.

„Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą” – wytłumaczył.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this