Znajdź nas na

FAKTY

Remonty i przebudowa dróg gminnych, termomodernizacja urzędu – gmina Bałtów „walczy” o kolejne środki w ramach „Polskiego Ładu”!

Gmina Bałtów „walczy” o kolejne środki w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Jeśli je pozyska przebudowane zostaną drogi gminne i wewnętrzne, powstaną świetlice wiejskie, a budynek, w którym mieści się Urząd Gminy Bałtów, zostanie poddany gruntownej termomodernizacji. – Dzięki środkom rządowym, które pozyskujemy możemy systematycznie podnosić komfort i jakość życia naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że i to rozdanie będzie dla nas szczęśliwe – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów przypomina, że w poprzedniej edycji Rządowego Funduszu „Polski Ład” gmina Bałtów pozyskała 9 025 000 zł, które przeznaczone będą na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Skarbce.

– Bardzo się cieszymy, że udało się pozyskać tak duże dofinansowanie. Są to rekordowe  środki, jakie kiedykolwiek pozyskała gmina. Tym bardziej, że  wkład gminy wynosi tylko pięć procent. Pozwoli to zmodernizować i rozbudować oczyszczalnię ścieków, dzięki czemu później będziemy mogli podłączyć do niej gospodarstwa z  Wólki Bałtowskiej oraz Wólki Bałtowskiej-Kolonii. Niezbędne media dla potencjalnych mieszkańców to: woda i kanalizacja. Staramy się,  aby te warunki były dostępne na większym terenie gminy. Chcemy dogonić infrastrukturą zaległości z lat ubiegłych. Nie byłoby to możliwe bez środków rządowych. Chcielibyśmy,  aby w oczyszczalni zamontowana została fotowoltaika, aby zamontować urządzenia do przetwarzania osadu, który aktualnie  stanowi duży koszt dla gminy, a także dla mieszkańców. To milowy krok w stronę cywilizacji, w stronę rozwoju naszej gminy – mówi  Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.      

Dodaje, że gmina Bałtów zgłosiła trzy projekty w ramach drugiej odsłony Rządowego Funduszu  „Polski Ład”. Pierwszy z nich, na kwotę blisko 6 milionów złotych, dotyczy remontu i przebudowy dróg gminnych i wewnętrznych, jak Bałtów Zarzecze ( gdzie przewidziany jest remont nakładki asfaltowej), Bałtów – Eugeniów (3 kilometrowy odcinek do granicy województwa), Bałtów –  Gorzelnia, Antoniów – Antoniów Mały, w kierunku Wólki Trzemeckiej, Okół „Lipcówka”, Okół „Zapusta”, Ulów – Skarbka.

– Drugi projekt dotyczy budowy lub przebudowy świetlic wiejskich w miejscowościach: Wólka Bałtowska,  Wycinka i Maksymilianów. Te zadanie oszacowaliśmy na milion złotych. Nasi mieszkańcy chcą i potrafią się integrować, a jako gmina chcemy im do tego stworzyć dogodne miejsce. Zwłaszcza po pandemii koronawirusa, kiedy obostrzenia uniemożliwiały spotkania, chcemy wrócić do dobrych tradycji – mówi Hubert Żądło. 

Trzeci z projektów dotyczy gruntownej termomodernizacji budynku, w którym mieści się  Urząd Gminy w Bałtowie. Obiekt od dawna wymaga remontu. Na budynku zamontowana zostanie fotowoltaika, która pozwoli na wygenerowanie oszczędności. Koszt zadania to blisko 2 500 000 zł. 

– Mam nadzieję, że uda się nam pozyskać kolejne środki z budżetu państwa, dzięki którym będziemy mogli dynamicznie rozwijać naszą gminę i zachęcać nowych mieszkańców do osiedlania się w gminie Bałtów – podsumowuje Hubert Żądło.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this