Znajdź nas na

FAKTY

Nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Bodzechów!

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 53-letniemu mieszkańcowi gminy Bodzechów, który w stanie nietrzeźwości podróżował swoim motorowerem. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: WTK KMP WROCLAW POLICJA

Wczoraj (poniedziałek, 13 marca) około godziny 14.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy  patrolowali rejon Alei Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pewnym momencie mundurowi zauważyli jak kierujący motorowerem, jadąc od strony ul. Bałtowskiej w kierunku ul. Mieczysława Radwana na środku znajdującego się tam skrzyżowania, przewrócił się i nie mógł się podnieść.  POlicjanci widząc całe zdarzenie natychmiast ruszyli mężczyźnie z pomocą. Po chwili okazało się, że przyczyną utraty równowagi był nadmiar wypitego alkoholu.  Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na stan trzeźwości. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec gminy Bodzechów nie stosował się do orzeczonego przez sąd na 5 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz kierujący motorowerem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this