Znajdź nas na

FAKTY

Kunów: Urządzenia zabawowe w kształcie zamku, 120 drzew i krzewów! Skwer przy Langiewicza w nowej odsłonie!

Nowe urządzenia zabawowe, nowe elementy siłowni zewnętrznej, nasadzenia drzew i krzewów, a także oświetlenie – gmina Kunów we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kunowskiej rozpoczęła realizację zadania związanego z doposażeniem skweru przy ul. Mariana Langiewicza w Kunowie. – To miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców tej części Kunowa, które łączy pokolenia. Chcemy, żeby było jeszcze bardziej atrakcyjne dla odwiedzających je mieszkańców – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Skwer przy ulicy Mariana Langiewicza w Kunowie będzie doposażony w nowe elementy siłowni zewnętrznej, placu zabaw, pojawią się również nowe nasadzenia fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Budowa skweru przy ulicy Mariana Langiewicza w Kunowie rozpoczęła się w sierpniu 2019 roku. Wcześniej był to zarośnięty nieużytek, który dzięki pomysłowi, chęciom, a także dobrej współpracy gminy Kunów,  Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej i Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”, zmienił się nie do poznania. W tej części Kunowa, przy blokach przy ulicy Mariana Langiewicza dla najmniejszych mieszkańców nie było zbyt wielu atrakcji. Aby skorzystać z placu zabaw musieli wędrować pół kilometra pod górę na plac zabaw przy ulicy Prostej, albo za rzekę, przez drogę krajową, na plac zabaw przy „Orliku”. 

Nowe drzewa, urządzenia zabawowe i elementy siłowni zewnętrznej pojawią się na skwerze przy ulicy Mariana Langiewicza.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Od października 2019 roku na zmęczonych, czy chcących odpocząć na łonie natury seniorów, czekają ławeczki, na młodszych mieszkańców – plac zabaw. Już w 2019 roku Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie zapowiadał, że  gmina systematycznie powiększać będzie skwer o nowe atrakcje. Tak też się dzieje. 

– W pierwszej kolejności zamontowanych zostało 10 lamp solarnych, prace związane z montażem rozpoczęły się w marcu. Planujemy również montaż urządzenia wielofunkcyjnego dla dzieci oraz 9 elementów siłowni zewnętrznej. Plac zabaw zostanie ogrodzony, a cały teren zyska nowe nasadzenia – wyjaśnia Lech Łodej.

W obrębie skweru przy ulicy Mariana Langiewicza w Kunowie zamontowane zostały latarnie solarne z lampami LED fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Burmistrz doprecyzowuje, że posadzonych będzie 120 drzew i krzewów, w tym sosny i świerki, aby zalesić puste miejsca, pod którymi mieszkańcy znajdą upragniony cień.  Zestaw zabawowy wzbogacający plac zabaw będzie miał kształt zamku z licznymi atrakcjami i będzie nieco większy niż ten przy ulicy Laski w Kunowie. 

Zadanie wykonane powinno zostać do czerwca. Z nowych atrakcji dzieci skorzystać będa mogły już podczas nadchodzących wakacji.  Na realizację działań Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kunowskiej pozyskało dofinansowanie w wysokości ok. 100 000 zł z LGD Krzemienny Krąg.

Całość prac przy skwerze będzie wynosić ponad 200 000 zł. 

Już wkrótce pojawią się nowe urządzenia zabawowe i elementy siłowni zewnętrznej fot. Urząd Miasta o Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this