Znajdź nas na

FAKTY

Nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Tarłów „wpadł w ręce” naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego!

W ciągu minionego weekendu policjanci z ostrowieckiej jednostki wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nieodpowiedzialnych kierujących. Dwóch z nich zostało zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz cała czwórka będzie musiała tłumaczyć się przed sądem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W ciągu minionego weekendu policjanci z ostrowieckiej jednostki wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nieodpowiedzialnych kierujących. 

Jeden z zatrzymanych to 26-letni mieszkaniec Bodzechowa, który został zauważony przez stróżów prawa w miejscowości Wólka Bodzechowska. Mężczyzna wsiadł za kierownicę Volvo, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto, podczas nieprawidłowego omijania spowodował kolizję drogową z pojazdem marki Opel. Policjanci ustalili również, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie posiadał ubezpieczenia OC. Teraz mieszkaniec gminy Bodzechów ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. 

Natomiast wczoraj (niedziela, 14 maja)  kwadrans przed godziną 17.00 Naczelnik Wydziału Ruchu ostrowieckiej komendy, nadkom. dr Dominik Kowalski podczas patrolowania dróg służbowym motocyklem w miejscowości Stara Dębowa Wola zwrócił uwagę na kierującego motorowerem. Mężczyzna na widok mundurowego szybko zawrócił i zaczął oddalać się w przeciwnym kierunku. Funkcjonariusz natychmiast postanowił zatrzymać go do kontroli. Natomiast motorowerzysta nie zwracając uwagi na użyte przez mundurowego sygnały do zatrzymania, zaczął uciekać. Po krótkiej pościgu został on zatrzymany. Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Tarłów. Badania alkomatem wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Stracił on prawo jazdy, a dowód rejestracyjny jednośladu został zatrzymany  za nieprawidłowy stan techniczny. Teraz ze swojego zachowania 18-latek będzie tłumaczył się przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w trakcie minionego weekendu stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 60 lat, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów pomimo orzeczonych sądownie zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz mieszkaniec Bodzechowa będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Kolejnym zatrzymanym był 18-letni mieszkaniec gminy Tarłów. Mężczyznę kierującego motorowerem w miejscowości Stara Dębowa Wola zauważył nadkomisarz Dominik Kowalski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy. Widząc policjanta, 18-latek zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Badania alkomatem wykazały w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy, a dowód rejestracyjny motoroweru został zatrzymany z powodu nieprawidłowego stanu technicznego pojazdu. Teraz młody mieszkaniec Tarłowa będzie odpowiadać przed sądem za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, w trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 60 lat, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy mimo orzeczonych sądownie zakazów. Obaj zostali zatrzymani, a ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this