Znajdź nas na

FAKTY

Czy pumptrack na Pułankach wygra z wirtualną rzeczywistością? 

Trwa budowa torów rowerowych na Osiedlu Pułanki w Ostrowcu Św. To jedna z inwestycji realizowanych w ramach dofinansowania otrzymanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych – „Polski Ład”. Docelowo powstaną trzy tory typu „pumptrack” o łącznej długości 580 mb, zróżnicowane pod względem trudności, a także skateplaza. Czy nowe miejsce przypadnie do gustu młodym ostrowczanom i zamiast po telefony i tablety, sięgną po rowery i hulajnogi?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na tę atrakcję czekają głównie młodsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. Mowa o torach rowerowych typu „pumptrack” oraz skateplazie (rodzaju skateparku, przeznaczonego do jazdy na deskorolce, rolkach lub rowerze ze sztucznymi przeszkodami jak murki, podjazdy, rurki). Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się już jakiś czas temu.

– Wkrótce na mapie naszego miasta pojawi się nowoczesny punkt rozrywki ze zróżnicowaną
i atrakcyjną ofertą dla uprawiających nie tylko kolarstwo górskie, ale również dla jeżdżących na deskorolce, czy też rolkach – na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim zapowiada Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św. 

Docelowo powstaną trzy tory rowerowe typu „pumptrack” o łącznej długości 580 mb. Będą zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Pierwszy przeznaczony będzie dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia,  drugi – dla użytkowników zaawansowanych, trzeci zaś będzie wariantem uniwersalnym, czyli przyjaznym dla początkujących i doświadczonych rowerzystów.

Inwestycja jest częścią większego zadania pod nazwą: „Budowa infrastruktury kulturalno-rekreacyjnej (zadaszenie amfiteatru, tor rowerowy i skateplaza) na terenie os. Pułanki i Parku im. Marszałka J. Piłsudskiego, dofinansowanego z Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Program Inwestycji Strategicznych. 

Zadanie realizowane na terenie Osiedla Pułanki zakłada także budowę „skateplazy” (wykonanie nawierzchni utwardzonej betonowej wraz z elementami małej architektury stanowiących wyposażenie skateparku). Będzie to obszar z wyprofilowanymi przeszkodami dla jeżdżących na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach. Powstaną również  zadaszone miejsce siedzące, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice informacyjne.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W obecnych czasach promocja wśród młodzieży ruchu na świeżym powietrzu nigdy nie była tak ważna. Z niepokojem obserwuję jak wirtualny świat pochłania najmłodszych. Ważnym remedium jest wzbogacanie miejskiej oferty o angażujące, rozwijające miejsca będące połączeniem zabawy oraz integracji mieszkańców – tłumaczy wiceprezydent Ostrowca Św.

Miłośnicy jazdy ekstremalnej z nowej atrakcji skorzystać będą mogli najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2024 roku.

Przypomnijmy, że jeden z największych w Polsce kompleks asfaltowych i rowerowych placów zabaw, znajduje się w Nowym Sączu i zajmuje powierzchnię blisko 6000 metrów kwadratowych. Cieszy się olbrzymią popularnością i głośno o nim nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this