Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Niepokoją się o przyszłość szpitala! Pilne posiedzenie Rady Społecznej ostrowieckiego ZOZ-u już jutro!

Już jutro ( 10 października) o godzinie 13.00 w budynku ostrowieckiego szpitala odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej, działającej przy ostrowieckim Zespole Opieki Zdrowotnej. Nie byłoby tego posiedzenia, gdyby nie interwencja trzech członków Rady: Krzysztofa Ołowni, Mateusza Czeremchy i Krzysztofa Huszaluka, którzy zaniepokojeni aktualną sytuacją placówki, a także brakiem informacji, postanowili interweniować. – W związku z sytuacją narastania w bieżącym roku zadłużenia, a także trudną sytuacją kadrową Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. zwracamy się o pilne zwołanie posiedzenia Rady Społecznej – czytamy w piśmie, jakie wystosowali do Danuty Barańskiej, przewodniczącej Rady Społecznej ZOZ, 24 września.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Trzej członkowie rady powołali się na punkt 14 Regulaminu Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św., według którego przewodnicząca rady zwołuje posiedzenie Rady na wniosek trzech członków Rady w terminie do dwóch tygodni od daty złożenia wniosku.

Zaniepokojony sytuacją w ostrowieckim Zespole Opieki Zdrowotnej jest Krzysztof Ołownia.

– Po pierwsze zgodnie z przyjętym regulaminem Rady Społecznej ZOZ w Ostrowcu Św. posiedzenia rady muszą odbywać się przynajmniej raz na kwartał. Ostatnio spotkaliśmy się w czerwcu, a więc zbliżamy się do terminu określonego we wspomnianym wcześniej regulaminie. Po drugie, pomimo prób blokowania informacji przez Panią Przewodniczącą Danutę Barańską i obecny Zarząd Powiatu (np: irracjonalny brak zgody na uczestnictwo przedstawicieli mediów w posiedzeniach Rady Społecznej), dotyczących rzeczywistej sytuacji w ostrowieckiej lecznicy, docierają do nas bardzo niepokojące informacje związane z sytuacją kadrową, rosnącym tempem zadłużania placówki, wielokrotnie większym, niż w latach ubiegłych. Niepokoi nas również kompletny brak wizji i pomysłów obecnej dyrekcji oraz Zarządu Powiatu, którego przewodniczącym jest Pani Marzena Dębniak, dotyczących poprawy sytuacji w szpitalu – wyjaśnia Krzysztof Ołownia, członek Rady Społecznej ZOZ.

Przypomina także, że pomimo iż upłynęło już 11 miesięcy od przejęcia władzy przez nowy Zarząd Powiatu z kontakt z dyrektorem jest utrudniony, a o programie naprawczym szpitala opinia publiczna jeszcze nie usłyszała, pomimo, że miał być gotowy do 30 września.

– Obecna władza powiatu pełni swoją funkcję od prawie roku. Oprócz działań i retoryki opartej na krytyce poprzednich władz, nie doświadczyliśmy niczego, co mogłoby świadczyć o pozytywnych sygnałach związanych z funkcjonowaniem placówki. Wszystkie te okoliczności na czele z niejasnościami związanymi z rozstrzygnięciem konkursu dotyczącego wyboru dyrektora szpitala (przypomnę: kuriozalna sytuacja związana z wyborem i rekomendacją przez komisję konkursową jednego z kandydatów, który to wybór został unieważniony z niewiadomych powodów przez obecny Zarząd Powiatu !!!). Ogromny niepokój budzi również brak programu naprawczego szpitala, który to miał powstać do połowy września. Niestety nikt nie prosi nas jako członków Rady o przedstawienie swoich opinii, podzielenie się pomysłami które mogłyby zostać zapisane w programie naprawczym. Między innymi w tym celu została powołana i powinna funkcjonować Rada Społeczna jako organ doradczy i opiniujący pracę dyrekcji. Coraz częściej odnoszę wrażenie że obecna kadencja Rady to po prostu fikcja …. Z wymienionych powodów postanowiliśmy sami (grupą trzech radnych) podjąć inicjatywę zwołania posiedzenia rady, na którą zapraszamy również przedstawicieli mediów – zapewnia Krzysztof Ołownia.

W jutrzejszym porządku obrad znalazły się m.in.: podjęcie uchwały w sprawie przedstawienia podmiotowi tworzącemu (Powiatowi) opinii na temat zakupów sprzętu medycznego; podjęcie uchwały w sprawie przedstawienia podmiotowi tworzącemu (Powiatowi) opinii na temat wydzierżawienia budynku Prosektorium, a także sprawy różne.

2 komentarze

2 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this