Znajdź nas na

FAKTY

Nietrzeźwy rowerzysta z gminy Ćmielów wpadł w ręce mundurowych! Zapłaci 2500 zł!

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Ćmielowie rowerzysta. Za swoją lekkomyślność 51-latek zapłaci 2500 zł.

Źródło: Adobe Stock

W czwartek (27 października)  kwadrans przed godziną 15.00 w miejscowości Sarnia Zwola policjanci z Komisariatu Policji w Ćmielowie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 51-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Ćmielów otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Mundurowi przypominają o zmianach w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku.  Wprowadziły one między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Pijani kierujący w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this