Znajdź nas na

FAKTY

Nietrzeźwy spowodował kolizję drogową!

Kolejny nietrzeźwy wpadł w ręce ostrowieckich policjantów. Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego kierował osobówką mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiadając stosownych uprawnień. Do tego spowodował kolizję drogową.

Źródło: Adobe Stock

Wczoraj (poniedziałek, 23 października) kilka minut po godzinie 21.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację, że na jednym z parkingów na ul. Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do kolizji drogowej. W trakcie interwencji mundurowi ustalili, że 25-letni kierujący pojazdem marki Seat podczas wykonywania manewru cofania, uszkodził zaparkowane w pobliżu dwa auta. Mundurowi podczas czynności nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości mężczyzny. Po chwili okazało się, że 25-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo w czasie sprawdzania danych, funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz 25-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień i   spowodowanie kolizji drogowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Mundurowi apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na „podwójnym gazie” zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this