Znajdź nas na

FAKTY

Czy tej zimy mieszkańcy Ostrowca Św. doczekają się lodowiska? O jego uruchomienie zabiegał radny miejski!

Wracamy do tematu lodowiska, o którego uruchomienie w sezonie zimowym zabiegał Karol Wójcik, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Choć na odpowiedź na swoją interpelację czekał blisko miesiąc, na szczęście urząd zdążył odpowiedzieć jeszcze przed sezonem zimowym.

Źródło: Freepik

Interpelację w sprawie utworzenia na ostrowieckim Rynku naturalnego lodowiska w okresie zimowym, 22 września złożył Karol Wójcik, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. 

– W nawiązaniu do licznych głosów mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, zwracam się z prośbą o zorganizowanie na przełomie obecnego i kolejnego roku, naturalnego lodowiska na płycie ostrowieckiego Rynku lub innym dogodnym do tego miejscu (np. przy krytej pływalni Rawszczyzna). Warto podkreślić, że tego typu inicjatywy cieszą się ogromnym zainteresowaniem również w innych miastach w kraju – pisał  radny.

Informowaliśmy o tym tutaj:

Po naszym artykule pojawiło się mnóstwo wspomnień ostrowczan związanych z funkcjonowaniem takich atrakcji przed laty, a także propozycji lokalizacji lodowiska. Czytelnicy wskazywali na park miejski, Rawszczyznę, ośrodek wypoczynkowy na Gutwinie, a także Rynek, pod warunkiem, że lodowisko oddzielone byłoby od tej części, na terenie której znajduje się pomnik przypominający o zamordowanych przez Niemców mieszkańcach Ostrowca Św. i okolic. 

Niestety w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, nie było wówczas odpowiedzi na interpelację radnego. 6 października pojawiła się krótka informacja o tym,  że „interpelacja została przekazana do rozpatrzenia Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji”.

Na szczęście urząd zdążył odpowiedzieć przed sezonem zimowym. 

– (…) już w miesiącu sierpniu Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. został zobowiązany przez prezydenta Miasta do przygotowania wstępnej koncepcji, rozpoznania rynku oraz wdrożenia niezbędnych procedur związanych z uruchomieniem naturalnego lodowiska w Ostrowcu Św. Informuję zatem, że celem uatrakcyjnienia oferty przygotowanej dla naszych mieszkańców w sezonie zimowym na płycie Rynku zamontowane zostanie sezonowe lodowisko naturalne – czytamy w odpowiedzi (datowanej na 23 października) na interpelację radnego, pod którą podpisała się Anna Niedbała, Sekretarz Miasta Ostrowca Św.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this