Znajdź nas na

FAKTY

Nietulisko Duże to jeden wielki plac budowy!

Z jednej strony ku górze pną się ściany domków socjalnych, z drugiej rozbudowę i remont przechodzi remiza Ochotniczej Straży Pożarnej – Nietulisko Duże, to jeden wielki plac budowy. – Mieszkania, które w pełni zabezpieczą potrzeby socjalne w naszej gminie były jednym z naszych priorytetów – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. Za nim miejsce, w którym trwa budowa domków socjalnych w Nietulisku Dużym fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Budowa domków socjalnych wzdłuż drogi krajowej nr 9 w Nietulisku Dużym, w gminie Kunów, wkroczyła w decydujący etap. Jeszcze dwa lata temu w miejscu, gdzie dziś wykonywane są prace budowlane rosły  krzaki i zarośla. Pomimo nieprzychylnej pogody budowlańcy nie próżnują i jeśli tylko pozwala na to aura, mury pną się ku górze. Wkrótce budynki pokryte zostaną dachem. 

– W pierwszym etapie powstanie 9 domków socjalnych, czyli 18 mieszkań. W kolejnym wykonane zostaną trzy budynki, w każdym z nich znajdą się po trzy mieszkania, co w sumie da kolejnych 9 mieszkań.  Dzięki tej inwestycji sprawy związane z mieszkalnictwem socjalnym na terenie gminy Kunów zostaną rozwiązane. Zasób mieszkaniowy będzie wystarczający, a przypomnę, że dla nas – burmistrza i radnych był to jeden z priorytetów – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Burmistrz przypomina, że wraz z Andrzejem Kryjem, Posłem na Sejm RP prowadził rozmowy z Janem Dziedziczakiem, Sekretarzem Stanu, Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą  w sprawie sprowadzenia repatriantów ze Wschodu do jednego z domków. 

Trwa budowa domków socjalnych w Nietulisku Dużym
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Być może poprzez program ministerialny uda się nam odzyskać większą część lub całość wkładu własnego, który włożyliśmy w budowę domków.  Jednak czy tak będzie, pokaże czas. Najpierw muszą powstać mieszkania, a najważniejsi są ludzie, którzy w nich zamieszkają – podkreśla burmistrz.   

Dodaje, że bardzo ważnym jest również to, że osiedle domków znajduje się vis a vis szkoły podstawowej w Nietulisku Dużym. Dzieci, które zamieszkają w domkach „zasilą” zasoby szkoły i jest duża szansa, że jej „ żywotność” zostanie przedłużona.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

–  Dziś ilość dzieci jest na takim poziomie, że szkoła jest prowadzona. Obiecałem rodzicom, że placówka nie zostanie zamknięta. Mam nadzieję, że dzięki inwestycji, którą prowadzimy, frekwencja się zwiększy – wyjaśnia Lech Łodej.

W każdym z mieszkań znajdzie się pokój z aneksem kuchennym, dodatkowy pokój i łazienka. Powstaną drogi dojazdowe, parkingi, uporządkowana zostanie zieleń (trawniki).  Koszt inwestycji to 3 500 000 zł. Dofinansowanie, jakie otrzymała gmina pochodzi z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat (2 710 000 zł). 

Zakończenie prac przewidziane jest do 30 listopada. 

W Nietulisku Dużym powstanie osiedle 9 domów socjalnych. Zamieszka w nich 18 rodzin. Być może także dwie rodziny repatriantów. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this