Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Zderzenie samochodu osobowego z pociągiem; nie ma osób poszkodowanych!

Do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem doszło w czwartek po południu w miejscowości Wełecz (Świętokrzyskie). Nie ma osób poszkodowanych. 27 pasażerów pociągu zostało ewakuowanych przez strażaków kontynuowało podróż autobusem.

Uwaga wypadek. Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wełecz w powiecie buskim. Zderzyły się tam samochód osobowy i pociąg relacji Katowice – Kielce – Busko-Zdrój.

„Nie ma osób poszkodowanych. 27 osób ewakuowanych przez strażaków z pociągu kontynuowało podróż autobusem podstawionym przez zarządcę pociągu” – poinformował PAP st. kpt. Marcin Bajur z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. „Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni kierowca volkswagena polo nie zastosował się do znaku stop i zderzył się z pociągiem, którym kierował 29-letni maszynista. Zarówno kierowca samochodu, jak i maszynista pociągu byli trzeźwi” – powiedział PAP asp. szt. Tomasz Piwowarski z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. (PAP)

autor: Janusz Majewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this