Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nietypowy sposób na spędzenie Walentynek może ich „kosztować” 10 lat za kratami!

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm ostrowczanom, którzy podejrzani są o to, że w miniony piątek, 14 lutego na terenie powiatu opatowskiego i staszowskiego próbowali okraść myjnie samochodowe. Mężczyźni zostali zatrzymani, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Zdjęcie ilustracyjne

W piątkową noc dyżurny opatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że „zakapturzony” mężczyzna ciężkim przedmiotem, przypominającym siekierę próbuje rozbić skrzynkę wrzutową na pieniądze w myjni samochodowej w Iwaniskach. Niedoszły włamywacz został spłoszony i uciekł pieszo w jedną z bocznych dróg. Kilka minut później mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego opatowskiej komendy w odległości około kilometra od myjni samochodowej na polu, zauważyli zaparkowany pojazd. W środku znajdowały się cztery osoby. Dwaj mężczyźni w wieku 37 i 33-lata oraz kobiety w wieku 43 i 42-lata. Cała czwórka z powiatu ostrowieckiego.

Osoby te nie potrafiły logicznie wytłumaczyć co robią w tym miejscu. Jednym z tłumaczeń było, że spędzają razem „Walentynki”. Zaintrygowani mundurowi postanowili sprawdzić dokładnie osoby jak i pojazd. We wnętrzu auta policjanci znaleźli kilka przedmiotów, które mogły służyć do dokonywania przestępstw. Były to m.in. brzeszczoty, duży młotek, śrubokręty czy pusty kanister. Jak się okazało jeden z mężczyzn odpowiadał rysopisowi osoby, która próbowała dokonać kradzieży pieniędzy z myjni samoobsługowej. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wszyscy mieli już uprzednio konflikt z prawem.

W sobotni poranek dyżurny opatowskiej jednostki otrzymał informację, iż podobne zdarzenie w piątkową noc miało miejsce na terenie powiatu staszowskiego. Wówczas to staszowscy policjanci zostali poinformowani o usiłowaniu włamania do kasetki z pieniędzmi na terenie myjni samochodowej znajdującej się w gminie Staszów. Jak wynikało z zawiadomienia złożonego przez właściciela myjni, tuż przed godziną 23.00 nieznani wówczas sprawcy podjechali samochodem marki Alfa Romeo w rejon myjni samochodowej. Tam z pojazdu, w kominiarce na głowie wysiadł mężczyzna, który następnie młotkiem zaczął uderzać w automat z kasetką. Odgłosy uderzania usłyszał właściciel, który spłoszył sprawcę. Pod myjnię podjechała czarna Alfa, mężczyzna w kominiarce wsiadł do pojazdu, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia.

Skrupulatna praca kryminalnych doprowadziła wczoraj do postawienia 37 i 33- latkowi zarzutów usiłowania włamania do myjni na terenie powiatu opatowskiego i staszowskiego. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze. Teraz opatowscy kryminalni będą ustalać, czy są to jedyne czyny, których dopuścili się dwaj mieszkańcy powiatu ostrowieckiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy koronawirus dotarł także na ostrowiecki Oddział Intensywnej Terapii?

FAKTY

Kolejne sześć przypadków koronawirusa w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Lokalni przedsiębiorcy wsparli ostrowiecki SOR! Piotr Borek: Ludzie bierzmy się do roboty, nie siedźmy za biurkami!

FAKTY

Egzaminy na prawo jazdy wstrzymane do 10 kwietnia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this