Znajdź nas na

FAKTY

(Nie)widoczne przejścia dla pieszych!

– Niektórych pasów na przejściach dla pieszych na ostrowieckich ulicach już praktycznie w ogóle nie widać – alarmują ostrowczanie. O ich prawidłowe oznakowanie w imieniu mieszkańców apeluje Mateusz Czeremcha, radny miejski niezrzeszony. Dodaje, że od dawna w tej sprawi zgłaszają się do niego mieszkańcy, którzy martwią się o swoje bezpieczeństwo.

Ulica Rudzka fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W imieniu mieszkańców miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zwracam się z interpelacją, dotyczącą oznakowania poziomego (w szczególności oznaczenia przejść dla pieszych) następujących ulic: Ostrowieckiej, Kilińskiego, Rudzkiej oraz Mostowej. Oznakowanie poziome powyższych ulic jest od dłuższego już czasu niewidoczne, co wpływa negatywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego, w szczególności pieszych – apeluje Mateusz Czeremcha, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ulica Jana Kilińskiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Rzeczywiście zarówno wzdłuż ulic: Jana Kilińskiego, czy Ostrowieckiej białe pasy na przejściach dla pieszych są już praktycznie niewidoczne. To o tyle niebezpieczne, że w ich pobliżu znajdują się szkoły, czy punkty, z których chętnie korzystają mieszkańcy.

Wygląda na to, że po interpelacji radnego konserwacja oznakowania poziomego ulic powiatowych i gminnych zostanie wykonana,  jednak informacji kiedy dokładnie zostanie wykonana,  radny nie otrzymał.  

Ulica Rudzka
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W odpowiedzi na interpelację Pana Radnego w sprawie wykonania oznakowania poziomego (w szczególności oznaczenia przejść dla pieszych) następujących ulic: Ostrowieckiej, Kilińskiego, Rudzkiej oraz Mostowej – informuję, że w ramach realizacji zadania pn. „Wykonanie konserwacji oznakowania poziomego ulic gminnych i powiatowych na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w 2022 roku” będzie wykonana konserwacja oznakowania poziomego (w szczególności oznakowanie przejść dla pieszych) m.in. na ulicach: Ostrowieckiej, Kilińskiego, Rudzkiej oraz Mostowe – czytamy w odpowiedzi.

Do tego czasu pieszym pozostaje większa niż zazwyczaj,  ostrożność. 

Ulica Ostrowiecka
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

1 Comment

1 Comment

  1. I.D.A

    20 kwietnia, 2022 at 19:20

    Oj, tam. Nie wszystko na raz, są priorytety. Najpierw bratki, a potem pasy na jezdni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this