Znajdź nas na

FAKTY

Nominacja w konkursie „Zdrowy Samorząd” dla szpitala w Czerwonej Górze!

Program zdrowotny pn.” Kompleksowa rehabilitacja pulmonologiczna w ramach profilaktyki wtórnej u osób w wieku aktywności zawodowej cierpiących na przewlekłe choroby układu oddechowego”, który prowadzi Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze, został nominowany w IV edycji konkursu „Zdrowy Samorząd” w kategorii Zdrowe Województwo. Zachęcamy do aktywnego udziału w konkursie. Głosowanie trwa do 28 maja br. do godziny 12:00. Głosy na nasze województwo można oddawać za pośrednictwem strony internetowej PortalSamorządowy.pl.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Rehabilitacja pulmonologiczna to kompleksowe i wielospecjalistyczne działanie, które w połączeniu z indywidualnym planem leczenia znacznie zmniejsza zaburzenia chorobowe, związane z problemami ze strony układu oddechowego. Celem programu jest utrzymanie i zwiększenie sprawności funkcjonalnej u osób w wieku aktywności zawodowej, które mają stwierdzoną chorobę układu oddechowego.

Udział w programie przyczynia się m.in. do: poprawy jakości życia pacjentów, zmniejszenia liczby powikłań i progresji choroby, wzrostu świadomości na temat zachowań prozdrowotnych oraz zmiany dotychczasowych zachowań antyzdrowotnych, poprawy wydolności psychofizycznej (co ma bezpośredni wpływ na wydłużenie aktywności zawodowej osób w wieku produkcyjnym).

Program skierowany jest do każdego pacjenta (mieszkańca województwa świętokrzyskiego), który cierpi na przewlekłe schorzenie układu oddechowego, w tym pacjenci przed i po zabiegach torakochirurgicznych, w wieku aktywności zawodowej (18-65 r.ż.). Na rehabilitację w ramach programu może skierować każdy lekarz, który stwierdzi u pacjenta jedną z przewlekłych chorób układu oddechowego.

Program rozpoczął się w 2019 roku i trwa do końca 2022 r. W założeniach projektu z rehabilitacji skorzystać może 540 osób. W okresie od 2019 r. do końca 2020 r. z projektu skorzystało 308 pacjentów. Program jest nadal w trakcie realizacji, jednak już obecnie efekty zdrowotne są bardzo zadowalające. Pacjenci chętnie biorą udział w programie. Po zakończonej 3-tygodniowej rehabilitacji, każdy pacjent zostaje objęty rocznym monitoringiem stanu zdrowia i efektów przebytych zabiegów.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Czy o ostrowieckim szpitalu można mówić tylko dobrze albo wcale?

FAKTY

Nie tylko duże miasta! Gmina Kunów udowadnia, że edukacja to priorytet

FAKTY

Ile zarobiła Agnieszka Rogalińska, Starosta Ostrowiecki? „Pod lupę” wzięliśmy jej oświadczenie majątkowe. 

FAKTY

Lech Łodej: Prognozy są alarmujące, przygotowujemy się do „wielkiej wody”

FAKTY

Reklama


Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this