Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowa wiata handlowa na miejskim targowisku przyciągnie kupców?

Jak zapowiada Mariusz Kosiarz, dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, boksy w nowej hali targowej zostaną otwarte jeszcze w tym roku. Koszt ich wynajęcia to kwota rzędu 28-30 zł za metr kwadratowy. Nowa wiata wybudowana została za 3.7 mln zł. Nie udałoby się jednak, gdyby nie dofinansowanie unijne, a to wynosiło 1,8 mln zł. Dyrektora targowiska zapytaliśmy także o wiatę rolniczą „Mój rynek”, ponieważ część mieszkańców żaliła się nam na panujące tam przeciągi.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Nowa hala dedykowana jest zupełnie innej strukturze handlu. W drugiej wiacie targowej będziemy sprzedawać przede wszystkim artykuły odzieżowe, przemysłowe oraz usługi. Chcielibyśmy, aby była ona komplementarnym uzupełnieniem tego, co się dzieje w pierwszej wiacie – rolnej, bo „Mój Rynek” jest wiatą, z której korzystają rolnicy, sprzedając płody rolne i całość spożywki – wyjaśnia Mariusz Kosiarz, dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Św.

Jak zapewnia nowa wiata będzie uzupełniała tę pierwszą artykułami spożywczymi i odzieżą. Dla sprzedających przygotowano boksy targowe o różnym metrażu, 10, 12 16 metrowe, w których będą znajdowały się dobrze zabezpieczone produkty. Miasto Ostrowiec Św. uzyskało już pozwolenie na użytkowanie.

– Jesteśmy po części przetargów, a ajenci przystępują już do adaptacji wnętrz. Jeszcze w tym roku pierwsze boksy będą otwarte. Na początek przeprowadzaliśmy przetarg ograniczony dla tych handlujących, którzy stracili swoje miejsca pracy, po to, aby ich uszanować, aby mieli pierwszeństwo w związku z tym, że musieli ponieść też pewne koszty związane z naszą inwestycją – dodaje Mariusz Kosiarz.

Zapewnia, że ok. połowa boksów jest już wynajęta. W tej chwili pod wynajem idzie druga połowa plus rezerwacje.

– Hala cieszy się popytem, myślę, że spełni oczekiwania mieszkańców miasta i handlujących. Zapraszam przed Świętami wszystkich ostrowczan i okolicznych mieszkańców naszego miasta do odwiedzin i osobistego sprawdzenia nowej jakości, jaką prezentujemy na targu – zachęca dyrektor targowiska.

Koszt wynajęcie boksu zależny jest od wartości rynkowych. Ceny wywoławcze wahają się od 28 do 30 zł za metr kwadratowy. Wszystko zależy od wielkości powierzchni.

– Jest to cena wywoławcza, która może ulec zmianie, więc przed zakończeniem przetargu nie mówmy o końcowych cenach. Boksy są różnej wielkości. Najwięcej jest tych 12 metrowych, doświadczenia z poprzednich hal uczą bowiem, aby ten boks był odrobinę większy niż te, które mieliśmy wcześniej –10 metrowe. Powinien optymalnie spełniać oczekiwania naszych kupujących – dodaje.

Wiata wybudowana została za 3,7 mln zl przy 1,8 zł unijnego dofinansowania.

Zapytaliśmy także o wiatę Mój rynek, ponieważ część korzystających z niej mieszkańców żali się na panujące w niej przeciągi, które do zakupów nie zachęcają.

– Pierwsza wiata„ Mój rynek” jest otwarta dla wjeżdżających z każdej strony. Pełni ona bowiem rolę giełdy towarowej. Tam o godzinie 3.00, 4.00 rano wjeżdżają duże samochody, ona nie może być zamknięta, musi być otwarta. Chyba najlepszym efektem, że ta hala znalazła zainteresowanie u handlujących jest fakt, że mamy wszystkie miejsca w 100 procentach zajęte i cały czas są pytania, czy można się tam osiedlać handlowo – podsumowuje Mariusz Kosiarz i dodaje, że koszt rezerwacji miejsca handlowego wynosi od 70 do 90 zł za miesiąc.

Zachęca do tego typu handlu.

– Można w jednym miejscu dokonywać selekcji produktów. Mamy produkty o różnej jakości, większe mniejsze, ładniejsze, brzydsze, ekologiczne lub mniej. Z reguły ten walor ekologiczny jest spełniony na każdym ze stoisk, jeśli chodzi o warzywa i owoce. Można mówić o cenie, o interakcji między sprzedającym, a kupującym, to jest fajny żywy handel, połączony z rozmową z człowiekiem. Zachęcam wszystkich, bo te bazary powinny znajdować coraz większe zainteresowanie, dlatego, że marketami coraz bardziej się meczymy – dodaje.

Zapewnia, że w planach jest dalszy rozwój targowiska, jak utwardzenie, odwodnienie i oświetlenie placu targowego. Planowana jest także budowa drogi łączącej targowisko z nowymi osiedlami. Powstaną też nowe miejsca parkingowe.

– Powinno to ożywić nie tylko targowisko miejskie, ale i cały dół miasta, jeśli chodzi o połączenie ulicy Kilińskiego, Sowackiego z Furmańską – zapewnia Mariusz Kosiarz.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy koronawirus dotarł także na ostrowiecki Oddział Intensywnej Terapii?

FAKTY

Kolejne sześć przypadków koronawirusa w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Lokalni przedsiębiorcy wsparli ostrowiecki SOR! Piotr Borek: Ludzie bierzmy się do roboty, nie siedźmy za biurkami!

FAKTY

Egzaminy na prawo jazdy wstrzymane do 10 kwietnia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this