Znajdź nas na

FAKTY

Nowe auto dla ostrowieckich mundurowych!

Dziś (poniedziałek, 9 stycznia) na placu alarmowym przy kieleckim oddziale prewencji przekazano do użytkowania 8 nowych pojazdów. Wszystkie zakupione samochody są pojazdami nieoznakowanymi i w najbliższym czasie trafią do różnych jednostek świętokrzyskiej Policji. Nowe auto zyskają również ostrowieccy mundurowi.

fot. Świętokrzyska Policja

Zakup radiowozów zrealizowano przy dofinansowaniu z budżetu Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Siedem pojazdów to nieoznakowane radiowozy marki KIA Niro z napędem hybrydowym, gdzie z silnikiem elektrycznym współpracuje benzynowa jednostka o pojemności 1,6 litra i mocy ponad 77 kW. Wartość tego zamówienia wynosi 1 147 713 złotych. Dużą część tej kwoty – 459 085 złotych – stanowi dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 

fot. Świętokrzyska Policja

Trzy samochody trafią do funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, po jednym radiowozie otrzymają policjanci z komend w Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej oraz komendy miejskiej w Kielcach. 

Ósmym z przekazanych pojazdów jest samochód osobowo-terenowy. Jest to nieoznakowana Toyota Land Cruiser ze skutecznym napędem wszystkich kół, wzmocnionym zawieszeniem i dużym silnikiem. W służbie wykorzystywana będzie przez policjantów SPKP w Kielcach. Wartość pojazdu to 358 274 złotych, z czego aż 320 000 złotych stanowią środki z budżetu Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this