Znajdź nas na

FAKTY

Ćmielowska strzelnica cieszy się coraz większą popularnością!

Sekcja strzelecka w Miejskim Klubie Sportowym Świt Ćmielów działa od 2019 roku i jak podczas wczorajszego (poniedziałek, 9 stycznia) posiedzenia Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Sportu Rady Miejskiej w Ćmielowie podkreślał Paweł Ozimkiewicz, wiceprezes Miejskiego Klubu Sportowego Świt Ćmielów, nie generuje żadnych kosztów. Ćmielowska strzelnica cieszy się za to coraz większą popularnością, posiada niezbędne certyfikaty, w tym od Ministerstwa Obrony Narodowej, a wkrótce zostanie powiększona do pięciu torów.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Pixabay

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji, Jacek Osowski, kierownik sekcji strzeleckiej wspominał, że w miejscu, gdzie dziś znajduje się strzelnica jeszcze kilka lat temu był zarośnięty teren. 

–  Tam po prostu nie było strzelnicy. Było zarośnięte. Półtorej roku prac własnym sumptem, własnymi kosztami. Nawet na jedną złotówkę kosztów nie naraziliśmy Klubu. Wszystko zrobiliśmy z własnych pieniędzy, żeby to żyło – wyjaśniał Jacek Osowki. Dodają, że gdy  zaczynali do sekcji należały trzy osoby, teraz  jest ich 25 osób, w tym 5 osób z gminy Ćmielów. 

Paweł Ozimkiewicz, wiceprezes Miejskiego Klubu Sportowego Świt Ćmielów dodaje, że sekcja strzelecka utrzymuje się wyłącznie i tylko wyłącznie z własnych środków przeznaczanych przez członków tej sekcji. Zasady uczestnictwa w sekcji strzeleckiej wyznacza Regulamin, który podyktowany jest przede wszystkim względami bezpieczeństwa. 

Zrzut ekranu: Youtube Gmina Ćmielów

Jeżeli ktoś chce spróbować swoich sił w strzelectwie sportowym ma dwie możliwości. Jeżeli ma pozwolenie na broń i chce postrzelać, może udać się na teren obiektu z osobą zarządzającą obiektem lub zapisać się do Klubu MKS Świt Ćmielów, zostać  jego członkiem, a następnie, zapisać się do sekcji strzeleckiej. Co ważne powinien mieć również rekomendację od dwóch osób, które go polecają. Jak podkreśla Paweł Ozimkiewicz jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa i odpowiedzialności za osoby korzystające ze strzelnicy. Większość strzelnic w Polsce praktykuje takie zapisy w swoich Regulaminach. 

To właśnie dzięki zaangażowaniu wiceprezesa Klubu ćmielowska strzelnica będzie większa. Korzystaniem z niej zainteresowały się również Wojska Obrony Terytorialnej.  

– Jesteśmy na etapie poszerzania strzelnicy, znajdzie się w niej pięć torów na 100 metrów. Jesteśmy na chwilę obecną jedyną strzelnicą działającą, mającą wszystkie certyfikaty w powiecie ostrowieckim i też chcemy te „pięć minut”, czyli zapotrzebowanie, które teraz się pojawia jako Klub, jako zarząd, wykorzystać. Mamy praktycznie wszystkie szczegóły dograne. Dograne mamy podpisane umów np. z policją, z Wojskami Obrony Terytorialnej. Prawdopodobnie strzelnica będzie zakontraktowana na 360 godzin w roku, a wynegocjowana cena przez nas wynosi 100 zł, czyli 36 000 zł, to będzie dodatkowy wpływ do Klubu –wyjaśnia Paweł Ozimkiewicz. 

Dodaje, że aktualnie wszyscy członkowie sekcji strzeleckiej są członkami MKS Świt Ćmielów. Strzelnica spełnia określone standardy i  jest obiektem zamkniętym.

Transmisja obrad Komisji dostępna jest TUTAJ

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this