Znajdź nas na

FAKTY

Nowe departamenty w strukturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Kto stanął na ich czele? 

3 czerwca (poniedziałek) był pierwszym dniem roboczym obowiązywania nowego Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W strukturze urzędu funkcjonowanie rozpoczęły nowe departamenty.

Budynek, w którym mieści się Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w którym p.o. dyrektora został Przemysław Janiszewski – związany z urzędem marszałkowskim od 2004 roku. Od 2012 roku zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Strukturalnych, a po zmianie struktury organizacyjnej urzędu – Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Do 2019 roku zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju. Od 2019 roku pełnił funkcję zastępcy naczelnika Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich. 

Departament Rozwoju Regionalnego, którego dyrektorem został Tomasz Janusz, pracujący w urzędzie marszałkowskim od 2003 roku, w 2010 objął funkcję kierownika oddziału Zarządzania RPO w Departamencie Polityki Regionalnej, od 2013 roku zastępca dyrektora tego departamentu, a od roku 2019 zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju.

Departament Rolnictwa, Klimatu i Środowiska, w którym p.o. dyrektora została Wioletta Czarnecka, pracownik urzędu marszałkowskiego od początku jego funkcjonowania, tj. od 1999 roku, w latach 2008-2020 kierownik oddziału Gospodarki Odpadami w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska, a od 2020 roku dyrektor Departamentu Środowiska i Gospodarki Odpadami.

Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w którym p.o. dyrektora została Renata Bilska, pracująca w urzędzie marszałkowskim od 2020 roku, w latach 2021-2024 zastępca dyrektora departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych.

Departament Turystyki, Sportu i Spraw Zagranicznych, którego dyrektorem został Piotr Kisiel, od 2019 zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki, w latach 2021-2024 dyrektor Departamentu Edukacji, Turystyki, Sportu i Spraw Zagranicznych.

Pozostałymi departamentami kierują dotychczasowi dyrektorzy, z wyjątkiem Departamentu IT, gdzie dyrektorem został dotychczasowy wieloletni zastępca Sławomir Leśniewski oraz Gabinetu Marszałka, którego wcześniejszy dyrektor Anna Ciulęba została powołana na funkcję Rzecznika Funduszy Europejskich. 

Do czasu powołania nowego dyrektora, którym będzie Agnieszka Kołacz-Sarnowska (w latach 2020-2022 rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego, wcześniej przez 17 lat pracowała w Kancelarii Prezydenta RP, do pracy w której powróciła w 2022 roku. Od 2023 pełni funkcję zastępca dyrektora Biura Wydarzeń Krajowych w KPRP) obowiązki dyrektora przejął rzecznik prasowy, Przemysław Chruściel.

Zadania Departamentu Kontroli i Certyfikacji są teraz realizowane w strukturze Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego, Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Departamentu Rozwoju Regionalnego, a także Departamentu Nieruchomości, Geodezji i Planowania Przestrzennego.

Pracę w urzędzie kończą: Jacek Sułek, dyrektor dawnego Departamentu Inwestycji i Rozwoju, Anna Picheta-Oleś, dyrektor dawnego Departamentu Przyrody i Klimatu oraz pełniący funkcję zastępców dyrektorów: Tomasz Fitas (dawny Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych), Jacek Wojciechowski (Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji), Marcin Zawierucha (dawny Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich).

Propozycję dalszej współpracy na stanowiskach urzędniczych otrzymali dotychczasowi dyrektorzy departamentów: Beata Studniarek (dawny Departament Kontroli i Certyfikacji), Małgorzata Rudnicka (dawny Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz Sławomir Neugebauer (dawny Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich).

Decyzje co do trybu (i czasu) obsadzenia stanowisk, gdzie obecnie czasowo powierzono obowiązki dyrektorów, zapadną w późniejszym terminie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this