Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowe perony i przejazdy to bezpieczeństwo i komfort dla podróżnych! Trwają prace modernizacyjne na linii kolejowej nr 25!

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują linię kolejową nr 25, która przebiega przez powiat ostrowiecki. Obecnie prace toczą się przy torze nr 1 na dwóch odcinkach: Starachowice – Ostrowiec Świętokrzyski i Bolechów – Zalesie. – Dzięki inwestycji poprawi się komfort podróży, skróci się czas przejazdu, a perony dostępne będą dla wszystkich podróżnych – wyjaśnia Piotr Hamarnik z Zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przejazd kolejowy w miejscowości Bodzechów w powiecie ostrowieckim fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz będzie możliwość przywrócenia regularnych połączeń między miastami, wyższy komfort korzystania z kolei dla podróżnych oraz bezpieczeństwo przejazdu. Nowoczesne stacje i przystanki dostosowane będą do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.  

Na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz w 2021 r. prace  objęły 10 przejazdów. Poprawił się stan jezdni, gdyż zabudowane zostały nowe płyty przejazdowe. Na skrzyżowaniach w Starachowicach, Brodach Iłżeckich, Stawie Kunowskim i Kunowie wymienione zostały urządzenia sterowania ruchem.

Peron w Ostrowcu Św. zostanie zmodernizowany
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Obecnie toczą się prace przy modernizacji przystanków, przebudowie obiektów inżynieryjnych i wymianie torów. Wykonawcy budują m.in. nowe mosty nad rzekami Kamienną i Modłą. Na stacji Ostrowiec Świętokrzyski zaplanowano prace torowe oraz przebudowę peronu wyspowego. Peron będzie wyższy, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Na peronie zamontowane będą płyty z pasami ostrzegawczymi dla osób niewidomych i niedowidzących, wiaty, ławki, oświetlenie i gabloty z informacją dla podróżnych. Powstanie dogodne dojście na peron w poziomie szyn, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

Przejazd kolejowy w miejscowości Bodzechów w powiecie ostrowieckim
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Również perony w Bodzechowie, Brzóstowej Opatowskiej i Ćmielowie będą przebudowane i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Dla zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa podróżujących pociągami i samochodami, zaplanowano prace na przejazdach kolejowo-drogowych zlokalizowanych na terenie gmin Bodzechów i Ćmielów. Zakres prac obejmie wymianę jezdni i torów na przejazdach, sygnalizatorów i rogatek.

Prace są elementem przebudowy linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz, współfinansowanej z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Po zakończeniu robót na całej linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz pociągi pasażerskie pojadą szybciej, z prędkością do 120 km/h. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this