Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowe wiaty przystankowe stanęły w Rudzie Kościelnej i Borii!

Nowe wiaty przystankowe służą już mieszkańcom Rudy Kościelnej i Borii. – Cieszę się, że udało się zakończyć te małe, ale jakże konieczne inwestycje przed rozpoczęciem roku szkolnego. Teraz na autobus pasażerowie czekać będą w komfortowych i bezpiecznych warunkach – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Zadania sfinansowano z budżetu gminy. Ich wartość wyniosła 15 000 zł.

Wiata przystankowa w Rudzie Kościelnej fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Przypomnijmy, że działka, na której znajduje się już nowa wiata przystankowa w Rudzie Kościelnej została bezpłatnie przekazana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach na rzecz gminy Ćmielów. 

– Wielkie było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że działka, na której znajduje się przystanek, nie należy do gminy. Stara wiata przystankowa stwarzała zagrożenie dla pasażerów, nie spełniała też swojej funkcji. gdy została rozebrana okazało się, że właścicielem terenu okazał się  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Gmina nie może inwestować nie na swoim terenie. Tak rozpoczęła się długotrwała procedura regulacji stanu prawnego, która zakończyła się dla nas bardzo korzystnie – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Rozpoczął się podział geodezyjny, który trwał ok. półtora roku. Nie była to prosta procedura. 

– Nie jest sztuką zakup takiej działki ze środków z budżetu gminy, sztuką jest pozyskanie jej za darmo. Nie ustawałam w działaniach, aby ten teren bezpłatnie pozyskać, oczywiście z myślą o mieszkańcach i tak też się stało – przypomina Joanna Suska

Nowa wiata przystankowa stanęła również w Borii. Obydwie posiadają ławkę oraz ściany wykonane z szyb ze szkła hartowanego. Każda z nich posiada gablotę na najważniejsze informacje dla pasażerów, kosz na śmieci i tabliczkę z nazwą przystanku. Zadania zostały sfinansowane ze środków budżetowych gminy, a ich wartość wyniosła 15 000.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this