Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowe zakażenia koronawirusem w powiatach: skarżyskim, szydłowieckim, kieleckim, starachowickim i jędrzejowskim!

W sumie w województwie świętokrzyskim odnotowano dziś (czwartek, 2 kwietnia) 7 nowych zakażeń koronawirusem. O pierwszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało w porannym komunikacie, niestety w ciągu dnia potwierdzono 6 kolejnych przypadków.

Według danych na dziś (2 kwietnia) w powiecie ostrowieckim 528 osób poddanych zostało kwarantannie, a 34 znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.

– W sumie w gronie 7 nowych pacjentów znaleźli się: starsza kobieta z powiatu skarżyskiego, starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu skarżyskiego, starsza kobieta z powiatu szydłowieckiego (woj. mazowieckie), młody mężczyzna z powiatu jędrzejowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego oraz starsza kobieta z powiatu starachowickiego – poinformowała nas Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W sumie w województwie świętokrzyskim odnotowano dotąd 62 przypadki zachorowań na COVID-19.

Po godzinie 21.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 254 nowych zakażeniach koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Aż 142 osoby pochodzą z województwa mazowieckiego, 73 osoby z województwa kujawsko-pomorskiego, 8 z województwa zachodniopomorskiego, 7 z województwa małopolskiego, 6 z województwa świętokrzyskiego, 4 z województw: łódzkiego i podlaskiego, 3 z lubelskiego i wielkopolskiego, 2 z województwa pomorskiego, po jednej osobie z województwa warmińsko-mazurskiego i lubuskiego.

Zmarło siedem kolejnych osób. Są to: 77-letnia i 83-letnia kobiety ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letnia mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie, Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie w Polsce zakażonych jest 2946 osób. Zmarło 57 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

Wypadek na Żabiej! Dwie osoby w szpitalu! Uwaga na utrudnienia w ruchu!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this