Znajdź nas na

FAKTY

Nowe zakażenia koronawirusem w powiatach: skarżyskim, szydłowieckim, kieleckim, starachowickim i jędrzejowskim!

W sumie w województwie świętokrzyskim odnotowano dziś (czwartek, 2 kwietnia) 7 nowych zakażeń koronawirusem. O pierwszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało w porannym komunikacie, niestety w ciągu dnia potwierdzono 6 kolejnych przypadków.

Według danych na dziś (2 kwietnia) w powiecie ostrowieckim 528 osób poddanych zostało kwarantannie, a 34 znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.

– W sumie w gronie 7 nowych pacjentów znaleźli się: starsza kobieta z powiatu skarżyskiego, starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu skarżyskiego, starsza kobieta z powiatu szydłowieckiego (woj. mazowieckie), młody mężczyzna z powiatu jędrzejowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego oraz starsza kobieta z powiatu starachowickiego – poinformowała nas Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W sumie w województwie świętokrzyskim odnotowano dotąd 62 przypadki zachorowań na COVID-19.

Po godzinie 21.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 254 nowych zakażeniach koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Aż 142 osoby pochodzą z województwa mazowieckiego, 73 osoby z województwa kujawsko-pomorskiego, 8 z województwa zachodniopomorskiego, 7 z województwa małopolskiego, 6 z województwa świętokrzyskiego, 4 z województw: łódzkiego i podlaskiego, 3 z lubelskiego i wielkopolskiego, 2 z województwa pomorskiego, po jednej osobie z województwa warmińsko-mazurskiego i lubuskiego.

Zmarło siedem kolejnych osób. Są to: 77-letnia i 83-letnia kobiety ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letnia mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie, Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie w Polsce zakażonych jest 2946 osób. Zmarło 57 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this