Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Gmina Ćmielów wspiera przedsiębiorców!

Joanna Suska burmistrz miasta i gminy Ćmielów odpowiedziała na apel Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św. Zapewniła, że w ramach swoich kompetencji będzie starać się wprowadzać ułatwienia, by w jak największym stopniu pomóc przedsiębiorcom i chronić miejsca pracy w gminie Ćmielów. Część z ulg już funkcjonuje.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O apelu, jaki do włodarzy powiatu ostrowieckiego wystosowali przedsiębiorcy, związani z ostrowieckim Cechem, pisaliśmy 22 marca.  

–  Przedłużająca się epidemia wiązać się może z widmem upadku i koniecznością zamknięcia wielu firm na terenie naszego regionu oraz gwałtownym wzrostem bezrobocia z tym związanym – pisał w liście Dariusz Wierzbiński, starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św., proponując szereg rozwiązań, które ułatwiłyby funkcjonowanie lokalnym firmom.

Epidemia koronawirusa uderza bowiem najmocniej w mikro i małe przedsiębiorstwa. Przedłużający się stan stagnacji na rynku, spowodowany zamknięciem lokali i usług odbije się na kieszeniach lokalnych firm. Pomoc dla przedsiębiorców jest konieczna, w przeciwnym razie wielu z nich będzie musiało zamknąć swoją działalność, zgłaszając wnioski o upadłość, a konsekwencją tych działań  będą zwolnienia pracowników zatrudnionych w tych firmach. To właśnie w ich imieniu do włodarzy miasta i powiatu ostrowieckiego apelował Dariusz Wierzbiński, starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św. List  trafił także na biurko Joanny Suski, burmistrz miasta i gminy Ćmielów.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, kierując się jak najlepszym interesem przedsiębiorców, jak również troską o funkcjonowanie lokalnych firm i utrzymanie miejsc pracy w związku z ciężką sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, w ramach moich kompetencji, będziemy starali się wprowadzić ułatwienia, by w jak największym stopniu pomóc przedsiębiorcom i chronić miejsca pracy w gminie Ćmielów – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów w liście do Dariusza Wierzbińskiego.  

Joanna Suska zaproponowała, aby przedsiębiorcy, którzy w związku z epidemia koronawirusa, będą mieć problemy z terminową zapłatą podatków od nieruchomości, podatków od środków transportu, czynszu najmu lokali, w których gmina jest właścicielem, mogli wystąpić z wnioskiem o zastosowanie ulgi podatkowej. Także w stosunku do osób handlujących na wolnym powietrzu na terenach będących własnością gminy, zaniechano pobierania opłat targowych. 

– Jednocześnie cały czas czekamy na pakiet rozwiązań systemowych w ramach „Tarczy Antykryzysowej”, który ma zagwarantować ochronę zagrożonym firmom i zatrudnionym pracownikom i zastosować odpowiednie mechanizmy obronne, dążąc do utrzymania firm na rynku i chroniąc tym samym miejsca pracy w gminie Ćmielów – deklaruje Joanna Suska i dodaje, że w wypadku przedłużającej się epidemii, a tym samym konieczności dalszego ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej przez przedsiębiorców, urząd podejmie dalsze działania, w celu udzielenia im wsparcia.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this