Znajdź nas na

FAKTY

Nowi członkowie Zarządu Powiatu Ostrowieckiego – wybrani!

Piotr Maj i Robert Rogala zostali nowymi członkami Zarządu Powiatu Ostrowieckiego. Taką decyzję podjęło 13 głosami radnych. W 2019 roku podczas dyskusji nad Raportem o stanie powiatu ostrowieckiego Piotr Maj krytykował wydatki na media, a także sugerował, że koszty za prace przy ówczesnym informatorze powiatowym (Puls) ukryte były w etatach pracowników. Czy teraz będzie miał wreszcie okazję wprowadzić zmiany?

Wejście do budynku, w którym mieści się Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Kandydatów na członków zarządu rekomendowała Agnieszka Rogalińska, nowy starosta ostrowiecki. Wskazała Piotra Maja i Roberta Rogalę. Przypomniała, że Piotr Maj jest radnym od 2010 roku.

– To leśnik, społecznik, włącza się w pracę organizacji pozarządowych. Jest człowiekiem wyważonym, konsekwentnym w działaniu, od lat zaangażowanym w sprawy powiatu ostrowieckiego. Piotr to zapalony cyklista, propagator tej pasji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – mówiła Agnieszka Rogalińska. 

Dodała, że Robert Rogala jest radnym drugą kadencję. Od 24 lat jest kierownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa”, jest także członkiem Zarządu Stowarzyszenia o tej samej nazwie. Trzy kadencje pracował w Powiatowej Społecznej Radzie do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Przewodniczy Radzie Osiedla Gutwin. Jest opiekunem drużyny harcerskiej.

Piotr Maj, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego, nowy członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Obaj radni chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych i inicjatywach społecznych – tłumaczyła starosta, prosząc o oddanie głosu na kandydatury radnych.  

Na kandydatury Piotra Maja i Roberta Rogali zagłosowało 13 radnych, przy 5 głosach wstrzymujących się. Tuż po podliczeniu głosów i przekazaniu informacji przez komisję skrutacyjną Piotr Maj dziękował swoim wyborcom, a także Agnieszce Rogalińskiej i Łukaszowi Dybcowi (wicestaroście) za rekomendację, prezydentowi, wszystkim radnym, również tym z Klubu opozycyjnego. Podkreślał, że ich głosy to dla niego motywacja do pracy.  

Przypomnijmy, że w 2019 roku, podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, gdy dyskutowano nad raportem o stanie powiatu ostrowieckiego Piotr Maj miał wątpliwości dotyczące wydatków na media. Mówił wówczas:

– (…) Jeżeli chodzi o promocję powiatu dla mnie to jest po prostu porażające, dla mnie i dla klubu. Był to zresztą drugi temat po służbie zdrowia, który piętnowaliśmy na każdym kroku. Łączna kwota podana w raporcie 877 677, 50. I do tego jeszcze kwota 149 473, 97, która wydatkowana była na organizację dożynek, imprez cyklicznych i to rozumiemy, bo powiat takie zadania powinien realizować, dożynki, uczestnictwo w dożynkach kolejnych szczebli, czyli wojewódzkich, państwowych, prezydenckich. Także może do tej kwoty się nie będziemy odnosić. Natomiast jest wiele kosztów, które czy budzą podziw skąd się to wzięło. Imprezy spotkania – 218 tys. ZAIKS do tego idzie jeszcze 11 378, 39. No jeżeli się rzeczywiście robi, jakieś pokazówki, no to i ZAIKS też trzeba płacić. Media, informatory w prasie lokalnej w radiach Ostrowiec, Rekord, w radio Kielce i reklama w Polska Press – 117 055, 30 i ta kwota jest do przyjęcia, jest zrozumiała, bo pewne informacje rzeczywiście trzeba przekazywać. Różne gadżety reklamowe 32 781, dziwi mnie ta kwota dlatego, że jakoś mi się te gadżety nigdy w oczy nie rzucały. Nawet to była chyba jedyna kadencja, że nie dostaliśmy kalendarzy i terminarzy z których mogliśmy korzystać na bieżąco. Effect Studio Telewizja Lokalna 68 880 zł, szanowni państwo na rynku ostrowieckim, gdzie działają trzy telewizje, które są na bieżąco, relacjonują wszelkie wydarzenia, dziwne jest, że jeszcze komuś trzeba za to płacić. Po prostu telewizje są i to jest ich zadanie i naprawdę ta kwota jest zdumiewająca – wyliczał radny Piotr Maj. Dodał także, że za obsługę techniczną imprez, catering druki, banery, wynajem sceny firma Kavarito wzięła 141 571,03. Nie zabrakło także odniesień do Pulsu, czy sugestii ze strony radnego, że koszty za prace przy tej gazecie powiatowej (informatorze) ukryte były w etatach pracowników.

Robert Rogala, nowy Członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego
Źródło: ostrowiecki.eu

Będąc członkiem Zarządu Powiatu Ostrowieckiego Piotr Maj będzie miał realną szansę zmienić politykę promocyjną starostwa. Czy to zrobi? 

Robert Rogala, wybrany na drugiego członka Zarządu Powiatu Ostrowieckiego również dziękował za dotychczasową współpracę, dziękował mieszkańcom Ostrowca Św. za oddane głosy.

– Dziękuję również osobom, od których uczyłem się tego przez 5,5 roku. Myślę, że ta „nauka nie pójdzie w las”. Dziękuję również tym, którzy we mnie nie uwierzyli. Postaram się wam udowodnić, że jednak zasługuję na to stanowisko – podsumował Robert Rogala.    

Przypomnijmy, że członkowie poprzedniego Zarządu Powiatu Ostrowieckiego zarobili w sumie w 2022 roku blisko 800 0000 zł. Jak będzie w przypadku nowego Zarządu?

Pisaliśmy o tym tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this