Znajdź nas na

FAKTY

Nowy aparat RTG, laparoskop 4K – ostrowiecki szpital kupi nowoczesny sprzęt diagnostyczny!

Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim wzbogaci się o nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Do placówki trafi m.in. aparat rentgenowski, tory wizyjne, a także zestaw laparoskopowy 4K. Zakup możliwy będzie dzięki rządowej dotacji w wysokości 1 600 000 zł.

Artur Głąb, asystent senatora Jarosława Rusieckiego, Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, wojewoda świętokrzyski, Dariusz Tumulec, dyrektor szpitala w Ostrowcu Św., a także poseł Andrzej Kryj fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas wczorajszej (poniedziałek, 24 kwietnia) konferencji prasowej o dobrych wiadomościach dla Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformował poseł Andrzej Kryj. Placówka wzbogaci się o nowy sprzęt, który ułatwi i usprawni diagnozowanie chorych. 

– Dzisiaj będzie finał tego, o czym wszyscy mówiliśmy po cichu, a czego wszyscy w tym szpitalu bardzo mocno pragnęli. w ubiegłym roku, kiedy okazało się, że dzięki bardzo dobrej współpracy parlamentarzystów, pana wojewody, samorządu powiatu ostrowieckiego, udało się zyskać 4 miliony złotych na nowy tomograf, na rehabilitację pocovidową, pojawiła się nieśmiała prośba ze strony dyrekcji szpitala, ze strony pani starosty, żeby trafił do ostrowieckiego szpitala nowy aparat rentgenowski. Padły wtedy z mojej strony deklaracje, że zrobimy wszystko, aby takie urządzenie do Ostrowca trafiło i żeby to mogło nastąpić,  musiały być po prostu dedykowane środki na zakup tego urządzenia i innego sprzętu – mówił Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP, który zabiegał o pozyskanie środków dla ostrowieckiej placówki. Przypomniał, że dotacja w wysokości 1 600 000 zł to środki z rezerwy budżetu państwa. Podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, za to, że wsłuchał się w prośby ostrowieckiej placówki, a także Zbigniewowi Koniuszowi, Wojewodzie Świętokrzyskiemu, który w praktyce sfinalizował decyzję premiera. 

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Ta nasza współpraca, współpraca administracji rządowej, współpraca przedstawicieli Ostrowca Świętokrzyskiego w parlamencie, przedstawicieli samorządu przynosi takie dobre efekty – podsumował poseł. 

Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski podkreślał, że ostrowiecki szpital, to placówka wiodąca, jeżeli chodzi o ochronę zdrowia w całym województwie świętokrzyskim.

– I to mówię z pełną świadomością słów, jakich używam. Placówka wiodąca we wszystkich aspektach swojej działalności. Także pani starosto gratuluje takiej jednostki i panie dyrektorze dziękuję panu za tak odpowiedzialne prowadzenie tej jednostki. Powód z jakiego się dzisiaj tutaj spotykamy, to  kolejne środki, tak jak pan poseł był  uprzejmy powiedzieć, rezerwa ogólna budżetu państwa, czyli tak naprawdę rezerwa premiera. Pan premier jest bardzo wyczulony na potrzeby społeczne, szczególnie dotykające osób najbardziej potrzebujących, czyli osób chorych. Czy ten sprzęt jest tutaj potrzebny? On jest konieczny – wyjaśnił Wojewoda Świętokrzyski. 

Dodał, że do ostrowieckiego szpitala oprócz nowego aparatu RTG trafią tory wizyjne, urządzenia endoskopowe, laparoskop 4K,  czy urządzenie do kompresji klatki piersiowej.

Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wszystko po to, aby funkcjonalność szpitala była bardzo dobra i aby diagnostyka i leczenie były na bardzo wysokim poziomie. Dla mnie cały czas wasz szpital kojarzy się z jedną rzeczą, która określa tak naprawdę horyzonty waszych działań. To lądowisko na dachu jest bardzo wymownym elementem infrastruktury szpitala i mówi o jednym, jesteście gotowi na wszystko po to, aby nieść skuteczną pomoc waszym pacjentom i tak naprawdę nie boicie się żadnych wyzwań – tłumaczył Zbigniew Koniusz.

Marzena Dębniak starosta ostrowiecki, dziękowała premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, wojewodzie Zbigniewowi Koniuszowi  i posłowi Andrzejowi Kryjowi za przychylność. 

– Szpital przez ostatnie 5 lat diametralnie się zmienił. Jest to szpital już inaczej zarządzany, inaczej wyposażony – mówiła starosta, przypominając, że do 1 600 000 zł rządowej dotacji, 400 000 zł dołoży powiat.  

Umowa na przekazanie pieniędzy z rezerwy budżetu państwa dla ostrowieckiego szpitala – podpisana
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dariusz Tumulec, dyrektor naczelny Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. przyznał, że gdy pisał zapotrzebowanie na sprzęt dla placówki  nigdy nie myślałem, że w ciągu trzech miesięcy uda się otrzymać tak ogromne dofinansowanie. Podkreślił, że to sprzęt potrzebny do normalnej pracy.    

– Dziękuję za ten wielki dar dla szpitala, który pomoże wszystkim ludziom z powiatu ostrowieckiego – podsumował.  

Dariusz Tumulec, dyrektor szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this