Znajdź nas na

FAKTY

To kolejna inwestycja w kunowski sport! Przy stadionie „Stali Kunów” stanęła fotowoltaika!

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace polegające na wykonaniu fotowoltaiki oraz ogrzewania elektrycznego w budynku „Stali Kunów”. Na tę inwestycję sportowcy czekali od lat. Koszt zadania to ok. 100 000 zł. Środki pochodzą z budżetu gminy. – To nasza kolejna inwestycja w sportowców i rozwój aktywności fizycznej w gminie – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

To kolejny etap modernizacji infrastruktury, znajdującej się na stadionie w Kunowie. Mowa o pracach, które zaczęły się kilka dni temu, a których zwieńczeniem będzie montaż ogrzewania elektrycznego w budynku gospodarczym „Stali Kunów”. 

– Rozpoczęliśmy w 2022 roku od remontu wnętrza budynku gospodarczego. Dzięki 70 000 zł z budżetu gminy Kunów, obiekt przeszedł gruntowną modernizację. Pomalowane i odświeżone zostały sale, korytarze, szatnie i sanitariaty, zakupiono także nową armaturę sanitarną. Kiedyś, podczas przekazywania sprzętu dla zawodników, zauważyłem w jakim kiepskim stanie znajduje się ten obiekt. To co mnie zaskoczyło to brak ogrzewania budynku, a także odpadający tynk. Zawodnicy, ani prezes nie nalegali na remont, rozumieli, że w  gminie były też inne priorytetowe inwestycje. Gdy większość z nich została zrealizowana, przyszła pora na infrastrukturę sportową– mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Fotowoltaika przy budynku gospodarczym Stali Kunów fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Przypomina również, że w 2019 roku wykonana została droga dojazdowa, prowadząca na stadion. Teren został użyczony gminie przez Spółdzielnię Mieszkaniową w  Kunowie, bo to właśnie spółdzielnia jest jego właścicielem. Droga kosztowała 138 tysięcy złotych, z  obydwu stron położone zostały krawężniki, nie zapomniano o zjazdach. 

Teraz przyszedł czas na instalację fotowoltaiczną, która powstaje na kunowskim stadionie i wpisuje się w politykę proekologiczną i proekonomiczną samorządu. 

– Budynek jest około 20-letni. To kolejny obiekt w naszej gminie, gdzie zainstalowana zostanie fotowoltaika. Zaczęło się od szkoły podstawowej w Kunowie, potem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Dołach Biskupich, następnie świetlicy wiejska w Wymysłowie. Fotowoltaika pojawi się także na budynku Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie. Chcemy oszczędzać, a przy okazji dbać o niską emisję. To również inwestycja w naszych sportowców. Tym bardziej, że kolejnym etapem prac będzie nowa elewacja budynku gospodarczego Stali Kunów. Poprzednia nie była wykonana w należyty sposób – tłumaczy burmistrz.

Budynek gospodarczy Stali Kunów będzie ogrzewany
fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Gmina będzie również składała wniosek do Sportowej Polski o środki na przebudowę stadionu.

Kolejna instalacja fotowoltaiczna powstaje na stadionie „Stali Kunów”. Będzie wykorzystana przede wszystkim do elektrycznego ogrzewania budynku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this