Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowy bus dla ostrowieckiego DPS-u!

– Do tej pory dysponowaliśmy dwoma autami, stosunkowo wiekowymi, pełnoletnimi. Jedno z aut jest w stanie wymagającym wielu napraw – mówiła Ewa Orłowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas uroczystego przekazania nowego busa podopiecznym kierowanego przez nią DPS-u. W wydarzeniu uczestniczył także Andrzej Michalski, dyrektora świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Barbary Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św., a także Andrzej Jabłoński, wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jesteśmy dzisiaj w dniu święta podwójnego, bo 21 listopada jest dniem pracownika socjalnego. Jest to taka nadzwyczajna okazja również ku temu, aby świętować drugie nasze wydarzenie, to jest kwestia związana z przekazaniem specjalistycznego samochodu, który zakupiony został z udziałem środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w kwocie sięgającej 80 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę, ponad 65 tysięcy stanowiły środki własne, wygospodarowane z budżetu domu pomocy – mówił Andrzej Jabłoński, wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał także, że namacalnym efektem tej dobrej współpracy pomiędzy instytucjami rządowymi i samorządowymi jest specjalistyczny samochód, przewidziany na różne wydarzenia, jakie towarzyszyć będą funkcjonowaniu ostrowieckiego DPS-u. Samochód posłuży przede wszystkim podczas wyjazdów, transportu specjalistycznego , związanych z normalnym funkcjonowaniem pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej.

– Życzymy pani dyrektor przede wszystkim tego, aby to auto sprawowało się dobrze, nie zawodziło i żeby wypracowywało swoje kilometry. Żeby tych możliwości wydarzeń, jakie będą przewidziane dla mieszkańców DPS-u było jak najwięcej i żeby wszystkie wyjazdy i powroty kończyły się szczęśliwie. Tego z całego serca w imieniu swoim własnym, pani starosty i zarządu powiatu, pani dyrektor życzę – podsumował Andrzej Jabłoński.

Podziękował także Andrzejowi Michalskiemu za zaangażowanie i przychylność w podejściu do potrzeb podopiecznych placówek, działających na rzecz osób niepełnosprawnych i wyjście im naprzeciw. Do podziękowań dołączyła się także Ewa Orłowska.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Chciałam bardzo serdecznie podziękować panu dyrektorowi Andrzejowi Michalskiemu za dofinansowanie zakupu naszego auta, pani staroście za przychylność, którą nam zadeklarowano i dzięki temu posiadamy to auto. Z pewnością wykorzystamy je do właściwych celów. To jest pierwsze auto w tej jednostce przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Posiada windę, co ułatwi osobom na wózkach inwalidzkich korzystanie przede wszystkim z dojazdu do placówek służby zdrowia, na imprezy integracyjne, na które są zapraszani do sąsiadujących DPS-ów – tłumaczyła Ewa Orłowska, dodając, że dotychczas jednostka korzystała z dwóch wiekowych aut.

– Do tej pory dysponowaliśmy dwoma autami, stosunkowo wiekowymi, pełnoletnimi. Jedno z aut jest w stanie wymagającym wielu napraw. Wielu, ponieważ w poprzednim tygodniu było już remontowane, jest dostosowane, usterki są usunięte. Pozwoli to nam szerzej brać udział w imprezach chociażby takich, jak najbliższe „Andrzejki”, na które będą mogły już pojechać dwa aut – dodaje.

Przypomnijmy, że wyrównywania Różnic Między Regionami, to program rządowy, którego głównym celem jest wspierania osób niepełnosprawnych. Ma także za zadanie niwelowanie barier komunikacyjnych, a także architektonicznych. Jego dysponentem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na terenie województwa świętokrzyskiego zakupionych zostało 21 busów i cztery autobusy (większe busy). W tym dwa z nich znajdują się w Ostrowcu Św. ( we wrześniu busa otrzymało Stowarzyszenie „Szansa”).

Galeria foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this