Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowy bus dla ostrowieckiego DPS-u!

– Do tej pory dysponowaliśmy dwoma autami, stosunkowo wiekowymi, pełnoletnimi. Jedno z aut jest w stanie wymagającym wielu napraw – mówiła Ewa Orłowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas uroczystego przekazania nowego busa podopiecznym kierowanego przez nią DPS-u. W wydarzeniu uczestniczył także Andrzej Michalski, dyrektora świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Barbary Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św., a także Andrzej Jabłoński, wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jesteśmy dzisiaj w dniu święta podwójnego, bo 21 listopada jest dniem pracownika socjalnego. Jest to taka nadzwyczajna okazja również ku temu, aby świętować drugie nasze wydarzenie, to jest kwestia związana z przekazaniem specjalistycznego samochodu, który zakupiony został z udziałem środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w kwocie sięgającej 80 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę, ponad 65 tysięcy stanowiły środki własne, wygospodarowane z budżetu domu pomocy – mówił Andrzej Jabłoński, wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał także, że namacalnym efektem tej dobrej współpracy pomiędzy instytucjami rządowymi i samorządowymi jest specjalistyczny samochód, przewidziany na różne wydarzenia, jakie towarzyszyć będą funkcjonowaniu ostrowieckiego DPS-u. Samochód posłuży przede wszystkim podczas wyjazdów, transportu specjalistycznego , związanych z normalnym funkcjonowaniem pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej.

– Życzymy pani dyrektor przede wszystkim tego, aby to auto sprawowało się dobrze, nie zawodziło i żeby wypracowywało swoje kilometry. Żeby tych możliwości wydarzeń, jakie będą przewidziane dla mieszkańców DPS-u było jak najwięcej i żeby wszystkie wyjazdy i powroty kończyły się szczęśliwie. Tego z całego serca w imieniu swoim własnym, pani starosty i zarządu powiatu, pani dyrektor życzę – podsumował Andrzej Jabłoński.

Podziękował także Andrzejowi Michalskiemu za zaangażowanie i przychylność w podejściu do potrzeb podopiecznych placówek, działających na rzecz osób niepełnosprawnych i wyjście im naprzeciw. Do podziękowań dołączyła się także Ewa Orłowska.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Chciałam bardzo serdecznie podziękować panu dyrektorowi Andrzejowi Michalskiemu za dofinansowanie zakupu naszego auta, pani staroście za przychylność, którą nam zadeklarowano i dzięki temu posiadamy to auto. Z pewnością wykorzystamy je do właściwych celów. To jest pierwsze auto w tej jednostce przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Posiada windę, co ułatwi osobom na wózkach inwalidzkich korzystanie przede wszystkim z dojazdu do placówek służby zdrowia, na imprezy integracyjne, na które są zapraszani do sąsiadujących DPS-ów – tłumaczyła Ewa Orłowska, dodając, że dotychczas jednostka korzystała z dwóch wiekowych aut.

– Do tej pory dysponowaliśmy dwoma autami, stosunkowo wiekowymi, pełnoletnimi. Jedno z aut jest w stanie wymagającym wielu napraw. Wielu, ponieważ w poprzednim tygodniu było już remontowane, jest dostosowane, usterki są usunięte. Pozwoli to nam szerzej brać udział w imprezach chociażby takich, jak najbliższe „Andrzejki”, na które będą mogły już pojechać dwa aut – dodaje.

Przypomnijmy, że wyrównywania Różnic Między Regionami, to program rządowy, którego głównym celem jest wspierania osób niepełnosprawnych. Ma także za zadanie niwelowanie barier komunikacyjnych, a także architektonicznych. Jego dysponentem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na terenie województwa świętokrzyskiego zakupionych zostało 21 busów i cztery autobusy (większe busy). W tym dwa z nich znajdują się w Ostrowcu Św. ( we wrześniu busa otrzymało Stowarzyszenie „Szansa”).

Galeria foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Powiat ostrowiecki stawia na Andrzeja Dudę! Absolutny rekord w gminie Waśniów: 82,58% poparło obecnego prezydenta!

FAKTY

Miał być remontowany! Spłonął mu dach! [FOTO, VIDEO]

FAKTY

Pomimo skromnego budżetu w gminie Ćmielów udało się zrealizować wiele inwestycji!

FAKTY

Umowa na budowę „małej obwodnicy” Ostrowca Św. podpisana!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this