Znajdź nas na

FAKTY

Nowy dyrektor ostrowieckiego szpitala zatrudnił dwóch doradców! Są nimi Piotr Pusty i Maciej Juszczyk!

Piotr Pusty i Maciej Juszczyk, to dwie osoby, zatrudnione przez nowego dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim – Tomasz Kopca w ramach umowy zlecenia. – Do obowiązków tych zleceniobiorców należy m.in. doradztwo we wdrażaniu założeń optymalizacyjnych i restrukturyzacyjnych oraz doradztwo w zarządzaniu działalnością podstawową Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. – czytamy w piśmie stanowiącym odpowiedź na nasze pytania, o którym informowaliśmy dziś rano.

Tomasz Kopiec nowy dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala. Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że dziś rano pisaliśmy o informacjach, jakie płynęły do nas z ostrowieckiego szpitala, a które dotyczyły  kwestii ewentualnego zatrudnienia (powołania) pełnomocnika/pełnomocników, którzy zarządzaliby ostrowieckim szpitalem w imieniu nowo wybranego dyrektora. Podobne sygnały otrzymywał także Krzysztof Ołownia, członek Rady Społecznej, działającej przy ZOZ w Ostrowcu Św. 2 listopada zarówno na adres mailowy sekretariatu ostrowieckiego szpitala, jak i w trybie dostępu do informacji publicznej – na adres mailowy Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, przesłaliśmy pytania dotyczące  kwestii ewentualnego zatrudnienia pełnomocników. PO naszym artykule, po godzinie 14.00 otrzymaliśmy odpowiedź ze szpitala, godzinę później – ze starostwa.

– W Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim zostały zatrudnione przez dyrektora Naczelnego Tomasza Kopca, w ramach umowy zlecenia, dwie osoby pełniące funkcje doradcze. Umowy te zostały podpisane z Panem Piotrem Pustym w dniu 20.10.2021 r. oraz z dr n. med. Panem Maciejem Juszczykiem w dniu 02.11.2021 r. Do obowiązków tych zleceniobiorców należy m.in. doradztwo we wdrażaniu założeń optymalizacyjnych i restrukturyzacyjnych oraz doradztwo w zarządzaniu działalnością podstawową Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisał się Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św.

Odpowiedź jaką otrzymaliśmy z ZOZ w Ostrowcu Św.

Piotrowi Pustemu pełnomocnictwo zostało udzielone w zakresie uzyskiwania informacji i wyjaśnień od Kierowników i pracowników, w sprawach dotyczących Zespołu Opieki Zdrowotnej oraz dostępu do dokumentacji Szpitala. Upoważnia ono do reprezentowania szpitala przed organami administracyjnymi, osobami fizycznymi i prawnymi oraz innymi podmiotami, w tym do  wykonywania w imieniu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim wszystkich czynności pozasądowych. Pełnomocnictwo dla dr n. med. Macieja Juszczyka nie zostało udzielone. 

– Zleceniobiorcy nie są osobami decyzyjnymi, pełnią funkcję doradczą. Mając na względzie bardzo trudną sytuację finansową, w jakiej znajduje się obecnie Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dyrektor Naczelny podejmuje niezbędne działania w celu poprawy sytuacji Szpitala. Jednym z nich jest nawiązanie współpracy z osobami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i z udokumentowanymi wysokimi kwalifikacjami na rynku opieki zdrowotnej, których współpraca ze Szpitalem przyniesie wymierne korzyści. Pełnomocnictwo dla Pana Piotra Pustego zostało udzielone w ramach uprawnień przysługujących Dyrektorowi Naczelnemu i do jego udzielenia nie jest wymagana zgoda Zarządu Powiatu Ostrowieckiego ani Rady Powiatu Ostrowieckiego. O zamiarze zatrudnienia i podjęcia współpracy z profesjonalistami rynku medycznego Dyrektor Naczelny informował podczas konkursu oraz w momencie zatrudniania – przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Celem aktualnych działań jest m.in. skupienie wokół Szpitala profesjonalistów rynku zdrowotnego, w związku z powyższym Dyrekcja nie wyklucza podejmowania w przyszłości współpracy również z innymi osobami – informuje Tomasz Kopiec. 

Zupełnie inaczej brzmi natomiast odpowiedź, jaką otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., pod którą podpisał się Łukasz Witkowski, Sekretarz Powiatu Ostrowieckiego. Okazuje się, że Starosta nie jest organem uprawnionym do udzielenia nam odpowiedzi, których nie posiada od innego podmiotu, celem przekazania jej wnioskodawcy. 

Odpowiedź jaką otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.

– Starosta Ostrowiecki nie jest podmiotem uprawnionym do udzielenia odpowiedzi na powyższy wniosek, ponieważ pytania z nim zawarte, dotyczą polityki kadrowej ZOZ w Ostrowcu Św.   – czytamy w odpowiedzi ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this