Znajdź nas na

FAKTY

Nowy dyrektor szpitala jeszcze nie zaczął pracy, a już pojawiły się problemy?

Od dziś (11 października) ostrowieckim szpitalem powinien pokierować nowy dyrektor naczelny – Tomasz Kopiec. Jednak jak wynika z krótkiego komunikatu, który przed godziną 8.00 na adres mailowy naszej redakcji przysłała nam Beata Kobiałka z Wydziału Organizacyjno-Prawnego Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, prace rozpocznie z opóźnieniem. Swoją prośbę umotywował względami osobistymi.

Tomasz Kopiec nowy dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala. Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Jak informowaliśmy 24 września Uchwałą Zarządu Powiatu Ostrowieckiego na nowego dyrektora naczelnego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim na okres sześciu lat powołany został Tomasz Kopiec. Jego współpraca z ostrowieckim szpitalem rozpoczęła się już w 2018 roku, kiedy to poprzedni zarząd powiatu zlecił mu opracowanie koncepcji restrukturyzacji ZOZ-u (Program naprawczy przygotowany przez A.M.G. Finanse). Nowy dyrektor pracę rozpocząć miał od 11 października. Zapewniał, że ma już wstępną koncepcję w jakich kierunkach ma rozwijać się ostrowiecka placówka. 

Dziś (11 października) tuż przed godziną 8.00 otrzymaliśmy jednak informację od  Beaty Kobiałki z Wydziału Organizacyjno-Prawnego Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, w której poinformowała nas:

– Szanowni Państwo, w związku z prośbą Tomasza Kopca o przesunięcie terminu zatrudnienia z przyczyn osobistych, informuję że zarząd powiatu uwzględnił tę prośbę. O terminie zatrudnienia nowego dyrektora powiadomimy Państwa oddzielną informacją – czytamy w krótkim komunikacie.

Przypomnijmy, że Tomasz Kopiec od przeszło 20 lat związany jest z sektorem ochrony zdrowia,  przez kilkanaście lat prowadził spółkę doradczą, która realizowała na rzecz przeszło 70 podmiotów koncepcję restrukturyzacji, optymalizacji doradzania, zarówno podmiotom tworzącym, jak i samodzielnym publicznym szpitalom, uniwersytetom medycznym,  szpitalom miejskim i  wojewódzkim. Był odpowiedzialny za tworzenie i rozbudowę szpitali wraz z zespołem, z którym współpracował.

W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim  poprosiliśmy  o doprecyzowanie informacji od kiedy konkretnie Tomasz Kopiec obejmie swoje stanowisko i czy do tego czasu pełniącym obowiązki dyrektora będzie nadal Adam Karolik.

– Zarząd Powiatu na posiedzeniu w tym tygodniu podejmie decyzję w drodze uchwały o nowym terminie zatrudnienia pana Tomasza Kopca. Do chwili zatrudnienia nowego dyrektora, pełniącym obowiązki będzie nadal pan Adam Karolik – czytamy w odpowiedzi ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this