Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowy sprzęt elektroniczny, zakupiony w ramach Programu „Aktywna tablica” będzie wspomagał rozwój uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w w Janiku!

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janiku stale się rozwija. Z jednej strony swoje kompetencje podnosi kadra placówki, z drugiej szkoła pozyskuje środki na zakup pomocy dydaktycznych. Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu państwa o wartości 70 000 zł w ramach „Aktywnej tablicy” możliwy był zakup monitora dotykowego, laptopów, urządzeń surface oraz wiele programów logopedycznych. – Dziękujemy Panu Lechowi Łodejowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Kunów za zapewnienie wkładu własnego do programu, a tym samym za ciągłe dążenie do polepszenia warunków nauki – mówi Anna Buczkowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku.

Od lewej stoją: Jarosław Rusiecki, Senator RP, Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, Andrzej Kryj, poseł na Sejm RP, a także Anna Buczkowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku Źródło: ZSP w Janiku

Gmina Kunów stawia na dzieci i młodzież. Dzięki systematycznie pozyskanym środkom zewnętrznym: z budżetu państwa i Unii Europejskiej uczniowie mogą korzystać z najnowszych zdobyczy technologii. Ułatwia im to naukę,  a także sprawia, że zdobywanie wiedzy nie jest trudne, tylko może stać się prawdziwą przygodą. 

Dzięki 70 000 zł, pochodzącym z budżetu państwa, a także 15 000 zł przekazanym przez gminę Kunów, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku będą mogli korzystać z nowych pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach Programu  „Aktywna tablica”.

– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janiku jest stale doposażany. To była jedna z pierwszych szkół w Polsce, w której założony był internet szerokopasmowy. Pozyskaliśmy środki na remont i doposażenie kuchni i stołówki szkolnej. W placówce uczy wykwalifikowana kadra ze „świeżo upieczoną” panią doktor. Pomoc rządowa, która płynie do kunowskich szkół  jest bardzo cenna. Ty razem dzięki środkom z budżetu państwa, przy niewielkim wkładzie gminy,  zakupiliśmy monitor dotykowy, laptopy, urządzenia surface oraz wiele programów logopedycznych – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.  

Źródło: ZSP w Janiku

Dodaje, że zmieniło się też otoczenie szkoły. W ubiegłym roku do użytku oddana została, prowadząca do szkoły, ulica Szkolna w Janiku. Wykonany został chodnik, a także przejścia dla pieszych. Burmistrz podkreśla, że warto inwestować w oświatę.

– Jak nie inwestować w młodzież, w dzieci? To one są naszą przyszłością. Inwestycja w uczniów jest najlepszą z możliwych.  Infrastruktura jest ważna, bo dzieci muszą do szkoły dotrzeć w bezpieczny sposób, ale nie możemy też zapominać o pomocach edukacyjnych, o rozwijaniu szkoły, o jej doposażaniu. Efekty widzimy po zachowaniu i efektach nauki naszych  uczniów – tłumaczy burmistrz.

Anna Buczkowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku wyjaśnia, że nowy sprzęt elektroniczny, zakupiony w ramach Programu „Aktywna tablica” będzie wspomagał rozwój uczniów o dodatkowych potrzebach edukacyjnych.  

Źródło: ZSP w Janiku

– Słowa „Nauka jest jak morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” stały się mottem ostatnich naszych działań. W szkole w kolejnej sali znalazły się pomoce dydaktyczne dzięki funduszom pozyskanym w ramach programu „Aktywna tablica”. Zakupiony sprzęt na pewno ułatwi poznawanie rzeczywistości, urozmaici proces nauczania, pomoże, aby uczniowie osiągali jak najlepsze wyniki  na kolejnych etapach edukacyjnych.  Jesteśmy wdzięczni panu Andrzejowi Kryjowi, Posłowi na Sejm RP oraz panu Jarosławowi Rusieckiemu, Senatorowi RP za wsparcie rządowe, za okazaną pomoc w finalizacji programów edukacyjnych skierowanych do uczniów. Dziękujemy Panu Lechowi Łodejowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Kunów za zapewnienie wkładu własnego do programu, a tym samym za ciągłe dążenie do polepszenia warunków nauki, za życzliwość i otwarte serce na dobro dziecka oraz wspieranie wszelkich działań Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku, służących podniesieniu jakości pracy naszej szkoły – podsumowuje Anna Buczkowska.

Źródło: ZSP w Janiku

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this