Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Najpierw ukradli kartę mieszkańcowi gminy Kunów, później robili nią zakupy! Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności!

Korzystając z płatności bezgotówkowych zawsze należy zachować czujność. O tym ile może kosztować jej brak przekonał się 61-letni mieszkaniec gminy Kunów, który padł ofiarą kradzieży karty płatniczej, a następnie kilkudziesięciu włamań na rachunek bankowy.

Źródło: The Stocks

W połowie stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosił się 61-letni mieszkaniec gminy Kunów. Mężczyzna powiadomił mundurowych, że nieznany sprawca dokonał kradzieży jego karty bankomatowej, a następnie posłużył się nią kilkadziesiąt razy. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich.

Ich praca doprowadziła do zatrzymania odpowiedzialnej za to przestępstwo 49-letniej mieszkanki gminy Bodzechów. Jak ustalili śledczy kobieta nie tylko dokonała kradzieży karty bankomatowej, ale posłużyła się nią 27-krotnie, płacąc metodą zbliżeniową w różnych sklepach za zakupy o wartości ponad 950 złotych. Jeszcze tego samego dnia mieszkanka gminy Bodzechów usłyszała zarzuty, do których się przyznała. Dzisiaj (16 marca) w toku dalszych czynności policjanci zatrzymali jeszcze do sprawy dwóch mężczyzn w wieku 28 i 46 lat. Mieszkańcy gminy Kunów usłyszeli już zarzuty, do których również się przyznali. Młodszy z mężczyzn odpowie za zakupy o wartości ok. 10 złotych oraz dwie takie same nieudane próby. Natomiast starszy będzie tłumaczył się przed sądem za dokonanie płatności cudzą kartą za produkty o wartości blisko 35 złotych.

Sprawcom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this