Znajdź nas na

FAKTY

Nowy tomograf i rehabilitacja pocovidowa! Wojewoda Świętokrzyski chwali personel ostrowieckiego szpitala!

Do ostrowieckiego szpitala trafił nowoczesny tomograf wraz z wyposażeniem, wyremontowane i zaadaptowane zostały również pomieszczenia, w których mieści się oddział rehabilitacji pocovidowej. – Ci, którzy pierwszy raz goszczą u nas, nie widzą ogromu zmian jaki zaszedł chociażby w tym pomieszczeniu, w którym się znajdujemy. Tutaj jeszcze trzy i pół miesiąca temu był podjazd dla karetek i stąd ludzie byli transportowani na SOR, na oddziały szpitalne. W tej chwili stoimy w wejściu do nowoczesnego zaplecza rehabilitacji pocovidowej oraz tomografii komputerowej – mówił podczas konferencji prasowej ( poniedziałek, 23 stycznia) Dariusz Tumulec, wówczas pełniący obowiązki dyrektora naczelnego placówki, dziś już jej dyrektor.

Źródło: FB Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach \ Ostrowiecki.eu

Zakup sprzętu, a także remont pomieszczeń możliwy był dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. I tak na zakup  tomografu komputerowego wraz z wyposażeniem oraz adaptację pracowni szpital otrzymał  3 499 000 złotych, na remont i adaptację pomieszczeń i zakup sprzętu do rehabilitacji pocovidoej placówka otrzymała 449 500 zł. 

Nowy sprzęt pozwoli na zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych realizowanych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. W wyremontowanych  pomieszczeniach będą udzielane świadczenia rehabilitacyjne pacjentom po przebytym zakażeniu koronawirusem w celu poprawy wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, siły mięśniowej i ogólnej sprawności fizycznej. 

– Obiecaliśmy państwu, że zrobimy wszystko, aby ten szpital istniał i się rozwijał (…) Szpital zmienia swoje oblicze, te stare budynki również zyskują inną jakość. Jak państwo wiecie jesteśmy pod względem prawnym już przygotowani do rozbudowy nowego skrzydła, także w bardzo optymistycznych wizjach widzę przyszłość tego szpitala – mówiła Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.  Dziękowała Zbigniewowi Koniuszowi, wojewodzie świętokrzyskiemu i posłowi Andrzejowi Kryjowi. Dodała, że ostrowiecki szpital ma olbrzymie potrzeby, a także aktywnie uczestniczy we wszystkich programach. 

fot. Anna Głąb

– Ci, którzy pierwszy raz goszczą u nas, nie widzą ogromu zmian jaki zaszedł chociażby w tym pomieszczeniu, w którym się znajdujemy.  Tutaj jeszcze trzy i pół miesiąca temu był podjazd dla karetek i stąd ludzie byli transportowani na SOR, na oddziały szpitalne.  W tej chwili stoimy w wejściu do nowoczesnego zaplecza rehabilitacji pocovidowej oraz tomografii komputerowej –  mówił Dariusz Tumulec, który pełnił obowiązki dyrektora naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. 

Zapewnił, że będzie się starał, aby zmieniało się oblicze ostrowieckiego szpitala. 

– Mamy mnóstwo fajnych, ciekawych pomysłów, mam nadzieję, że jak za pół roku zaproszę państwa na finalizację kolejnego pomysłu, który mamy, to będziecie mogli zobaczyć, że tu już jest faktycznie szpital taki, którego powiat ostrowiecki nie to, że nie może się wstydzić, ale będzie mógł się pochwalić – mówił Dariusz Tumulec.

Wojewoda Zbigniew Koniusz chwalił personel ostrowieckiej placówki, podkreślając, że ostrowiecki szpital jest wiodącą placówką.

Źródło: FB Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim

– Ale tak naprawdę o skali i o aspiracjach może świadczyć, to czego byłem świadkiem parę miesięcy temu, ten widok z góry, z dachu, z lądowiska, mówi o jednym: macie niekończące się aspiracje, tego wam gratuluję. Żeby oddać sprawiedliwość , to pierwszą osobą, która się tutaj bardzo przyczyniła, to jest pan poseł Andrzej Kryj, to w tej kolejności by należało wymieniać, ale nie do przecenienia jest również rola jednostki samorządu terytorialnego. Pani starosta musiała podjąć decyzje właściwe, jako organ prowadzący. Także pani starosto bardzo dziękuję za to, że tak pani leży na sercu dobro tej placówki i dobro obywateli, aby byli we właściwy sposób prowadzeni, diagnozowani, leczeni – tłumaczył Zbigniew Koniusz. 

Dodał, że wiele środków przeznaczonych zostało z tzw. funduszu covidowego na różnego rodzaju sprzęt w województwie świętokrzyskim, ale miarą sukcesu zawsze są ludzie. Gratulował szpitalnemu personelowi tego, że stanowi zgrany zespół, a także, że w czasach covidu można było na niego liczyć. 

– Patrząc na wszystkie parametry, ilu pacjentów obsługujecie,  ilu pacjentów karetkowych obsługujecie, wszystko o jednym mówi, to jest bardzo dobrze prowadzona placówka. (…) Wiecie po co jesteście, jesteście po to, aby nieść pomoc ludziom i za to wam jeszcze raz jako wojewoda bardzo serdecznie dziękuję, bo to dzieje się z pożytkiem tak naprawdę nas wszystkich – podsumował wojewoda. 

fot. Anna Głąb

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP podkreślał, że oddanie do użytku pracowni tomograficznej, jak i rehabilitacji pocovidowej to ważny moment dla placówki. Podobnie jak oddanie do użytku szpitalnego lądowiska, czy sprzęt zakupiony ze środków z rezerwy budżetu państwa, a także prace na neurologii  i sterylizatorni. 

– Tych chwil kiedy szpital i samorząd powiatowy otrzymuje wsparcie jest naprawdę sporo – tłumaczył Andrzej Kryj. Dodał, że ostrowiecki szpital ma bardzo wiele problemów, wiele rzeczy jeszcze przed nami, pani starosta mówiła, że ma na dzieję, że ta nasza współpraca dobra będzie przynosiła kolejne dobre efekty. Tak myślę, że będzie przynosiła kolejne dobre efekty, bo marzy nam się kolejny sprzęt wysokiej klasy do tego szpitala, a perspektywa budowy nowego pawilonu szpitalnego też jest dla nas czymś, co  nie powinno stać się tylko marzeniem,  ale przekuć się w realne działania. Myślę, że ta współpraca pani starosty, Zarządu Powiatu, moja, parlamentarzystów ostrowieckich i administracji rządowej, ona przyniesie dobre efekty – mówił poseł.   

Źródło: FB Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach \ Ostrowiecki.eu

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this