Znajdź nas na

FAKTY

Badania i profilaktyka! Świętokrzyski Oddział NFZ zaprasza na Dzień Walki z Rakiem!

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ już w najbliższą środę (1 lutego) zaprasza do Sali Obsługi Klientów przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach na profilaktyczne spotkanie, badania i pomiary. Będzie można porozmawiać ze świętokrzyskimi Amazonkami, zmierzyć swój wzrost, dokonać analizy masy ciała, czy porozmawiać z dietetykiem.

Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W naszej sali obsługi, w części profilaktycznej swoje stanowisko zorganizują Świętokrzyskie Amazonki, z którymi będzie można porozmawiać o zapobieganiu chorobom nowotworowym, ale także o leczeniu, a także radzeniu sobie z diagnozą: nowotwór. Rak nie oznacza wyroku – mówi Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Dodaje, że będzie także możliwość nauki samobadania piersi na fantomie. Na innym ze stanowisk będzie można wykonać badanie poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego.

– Do wizyty zachęcamy wszystkich, nie tylko panie.  Cały czas czynny jest nasz kiosk profilaktyczny, w którym każdy będzie mógł zmierzyć sobie wzrost, wagę, dokonać analizy składu masy ciała (BMI), poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej, zawartość wody w organizmie, zmierzyć ciśnienie.  Po wykonaniu pomiarów będzie można od razu porozmawiać z naszą panią dietetyczką oraz z konsultantem do spraw profilaktyki – wyjaśnia Beata Szczepanek. 

Tłumaczy, że będzie można także zapoznać się  wszelkimi programami profilaktycznymi, które na celu mają zapobieganie i wczesne wykrywanie nowotworów, jak bezpłatny program profilaktyki raka szyjki macicy, program profilaktyki raka piersi i program badań przesiewowych raka jelita grubego. 

– Każdy kto się do nas zgłosi będzie mógł wybrać dla siebie inne działanie profilaktyczne, które jest realizowane przez NFZ, jak profilaktyka 40 plus, profilaktyka chorób układu krążenia, czy chorób odtytoniowych, ale zapoznać się z aplikacjami. Będziemy również zachęcać do potwierdzenia profilu zaufanego, który jest taką podstawą do logowania się do internetowego konta pacjenta i do aplikacji Moje IKP.  Oczywiście zachęcamy do wyrabiania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Trwają  ferie, część z państwa dopiero będzie wyjeżdżać. Będzie bardzo dużo ulotek i różnych materiałów edukacyjnych. Gorąco zachęcam i zapraszam – podsumowuje Beata Szczepanek.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this