Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

O drodze Krzemionek do UNESCO opowie Artur Jedynak! Na dzisiejszy wykład zaprasza Monika Bryła-Mazurkiewicz!

Na niezwykłe spotkanie z historią w roli głównej zaprasza Centrum Krajoznawczo-Historyczne imienia profesora Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziś, 23 października w ODS „Malwa” o godzinie 17.00 w ramach cyklu spotkań historycznych pn. „Ciebie jedną kocham… – czyli historycznym szlakiem przez Świętokrzyskie” posłuchać będzie można wykładu Artura Jedynaka, archeologa, absolwenta Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wstęp wolny!

fot. FB Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. profesora Mieczysława Radwana

– To już szósta edycja cyklu spotkań historycznych. Co roku jeden z wykładów jest w całości poświęcony zagadnieniom z dziedziny archeologii – mówi Monika Bryła-Mazurkiewicz, prezes Centrum Krajoznawczo-Historycznego imienia profesora Mieczysława Radwana. Dodaje także, że ziemia świętokrzyska jest niezwykle bogata w „archeologiczne” perełki.

– Podczas takich spotkań jak to dzisiejsze, staramy się popularyzować wiedzę na ich temat – dodaje Monika Bryła-Mazurkiewicz.

Wykład wygłosi Artur Jedynak, archeolog, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pracownik naukowy Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św., autor artykułów w dziedzinie archeologii publikowanych w wydawnictwach zwartych oraz czasopismach naukowych i popularnonaukowych.

– Pan Artur Jedynak jest osobą dobrze znaną w lokalnym środowisku naukowym, i nie tylko. Od lat jest związany z ostrowieckim muzeum. Jest kustoszem Działu Archeologii. Prowadzi badania archeologiczne głównie na terenie naszego województwa. Wyniki tych badań prezentował na wielu konferencjach naukowych – tłumaczy Monika Bryła-Mazurkiewicz.

Ci, którzy zdecydują się wziąć udział w spotkaniu na pewno się nie zawiodą. Artur Jedynak opowie bowiem o drodze jaką przeszły „Krzemionki” zanim, jako „Krzemionkowski region pradziejowego górnictwa krzemienia pasiastego”, trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

– Pan Artur był w samym środku tych wydarzeń. Był jedną z kilku osób przygotowujących wniosek. Jako reprezentant muzeum uczestniczył w sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Baku, na której zapadła historyczna decyzja – przypomina prezes Centrum.

Spotkanie ma charakter otwarty. Wykład odbędzie się dziś (23 października) w ODS „Malwa” na os. Stawki 45, na I piętrze, w pokoju 20. Początek: godz. 17.00.

Projekt współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this