Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Gminny Dzień Seniora w Ćmielowie już w sobotę! Do udziału w wydarzeniu seniorów zachęca burmistrz Joanna Suska!

To będzie pierwszy taki Dzień Seniora w gminie Ćmielów. Jak zapewniają Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, a także Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury, atrakcji nie zabraknie. Warto więc wyjść z domu, a pilota od telewizora zamienić na wygodne buty do tańca. Impreza rozpocznie się w sobotę, 26 października o godzinie 16.00 w budynku po byłym gimnazjum w Ćmielowie. Jeszcze dziś każdy senior może się na nią zapisać. Wpisowe to zaledwie 5 zł.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Seniorzy z gminy Ćmielów będą mieś swoje święto. Już w najbliższą sobotę budynek po byłym ćmielowskim gimnazjum zabrzmi muzyką, a na najstarszych mieszkańców gminy będą czekać liczne atrakcje. Jak przekonuje Joanna Suska, życie seniorów wcale nie musi być nudne, a w gminie Ćmielów jest miejsce dla każdej grupy społecznej. Jak tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, inicjatorką pomysłu była Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

– Październik jest miesiącem, w którym szczególnie pochylamy się nad seniorami. Pomysł organizacji Gminnego Dnia Seniora pochodzi od pani burmistrz. My, jako ćmielowski dom kultury jesteśmy jego współorganizotorami. Chcielibyśmy, aby nasi seniorzy poczuli, że też są dla nas ważni, aby i dla nich zawsze było miejsce w naszej społeczności – tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur.

To będzie pierwsza tego typu impreza w Ćmielowie. Skąd zatem pomysł na jej organizację?

– Pomysł na organizację takiego dnia przyświecał mi już dawno. Chciałam, żeby także i nasza gmina miała Gminny Dzień Seniora. W innych gminach był on już realizowany, w mieście Ostrowcu Świętokrzyskim również, natomiast nigdy takiego dnia nie było w gminie Ćmielów. Stąd też jestem inicjatorką takiego spotkania, podczas którego wspólnie z seniorami będziemy się integrować, bawić. Czekają też liczne atrakcje, aby można było mile spędzić czas, nie w domu czy przed telewizorem, tylko wspólnie razem, integrując się – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród seniorów. Wpisowe to zaledwie 5 zł. Można je wpłacać jeszcze do dzisiaj w sekretariacie ćmielowskiego domu kultury. A ćmielowscy seniorzy są bardzo aktywni. Angażują się w życie gminy, występują w zespołach muzycznych, a także wiele seniorek należy do lokalnych kół gospodyń wiejskich.

– Staram się skutecznie realizować politykę senioralną w naszej gminie, prowadzę klub seniora w gminie Ćmielów, ale oprócz tego wychodzimy na zewnątrz do wszystkich osób starszych z grupy 60+. Zależy nam na tym, żeby seniorzy nie czuli się osamotnieni. Najgorsza w życiu jest bowiem samotność, a nikt z nas nie chce być sam. Kiedyś każdy z nas będzie taką osobą w wieku senioralnym. Stąd też moja troska, opieka i szukanie zajęć na wszelkich szczeblach mojej działalności jako burmistrza, aby ta szczególna grupa również czuła się niezwykle ważną grupą społeczną w naszej gminie – dodaje burmistrz.

Nie zabraknie także wspólnej integracji międzypokoleniowej. Dzieci z ćmielowskiej szkoły podstawowej przygotowały bowiem występ dla seniorów.

– Taka integracja międzypokoleniowa jest bardzo ważna. Warto pokazywać tym młodym pokoleniom, że warto o trzeba troszczyć się o seniorów. Żeby, ci, którzy są dziś młodzi i pełni sił, mieli świadomość, że starość też kiedyś ich dotknie, a my w gminie Ćmielów mamy wspaniała młodzież i wspaniałych seniorów – podsumowuje burmistrz.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this