Znajdź nas na

FAKTY

O krok od tragedii na ulicy Polnej! Mundurowi opublikowali film „ku przestrodze”!

W ubiegłym tygodniu na ul. Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim kierujący pojazdem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez „pasy” pieszemu. Na szczęście nie doszło do tragedii, gdyż w porę zdążył on odskoczyć, unikając tym samym potrącenia. Kierujący za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych, nałożono na niego również 10 punktów karnych. Wpadł, bo nagrał go miejski monitoring.

Kadr z monitoringu miejskiego Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

Kilka dni temu pracownik monitoringu miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim ujawnił wykroczenie drogowe. Jak wynikało z zapisu kamery, kierujący pojazdem marki Opel na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Na szczęście ten szybko odskoczył, dzięki czemu nie doszło do tragedii i nie odniósł on żadnych obrażeń. Po ujawnieniu materiału sprawą natychmiast zajęli się policjanci z ostrowieckiej drogówki. W toku podjętych czynności mundurowi ustalili tożsamość sprawcy wykroczenia. Okazał się nim 68-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym innym niż kolizja, w związku z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych, nałożono na niego również 10 punktów karnych.

System kamer, zainstalowany na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego umożliwia prowadzenie efektywnej obserwacji terenów objętych monitoringiem. Niebezpieczne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu drogowego nie pozostają obojętne dla stróżów prawa.

Ostrowieccy mundurowi apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych, a także dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe. Osoby, które łamią przepisy, muszą liczyć się z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this