Znajdź nas na

FAKTY

O krok od tragedii! Oblał ściany łatwopalną substancją, a następnie ją podpalił!

Próbował podpalić dom, w którym znajdowały się dwie osoby. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a decyzją sądu 27-letni podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (11 lutego) około godziny 19.30. Dyżurny koneckiej jednostki dostał informację o próbie podpalenia domu w miejscowości Piła w powiecie koneckim. Niezwłocznie na miejsce udali się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy potwierdzili to zgłoszenie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawca oblał ściany budynku łatwopalną substancją, a następnie ją podpalił. W domu przebywał  46-latek oraz  71-latka.  Mimo tego, iż podpalacz oddalił się z miejsca zdarzenia, szybkie działania policjantów, poczynione ustalenia oraz pomoc  psa tropiącego już po chwili doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego  27-latka. Śledczy prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora, ustalają szczegółowe okoliczności oraz motywy jego zachowania. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Art. 163§ 1 KK
Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this