Znajdź nas na

FAKTY

O krok od tragedii! Zderzenie z…. zaprzęgiem konnym i 16-latek bez uprawnień!

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń doszło w sobotę,28 października na drogach powiatu opatowskiego. Tuż po południu w Sobiekurowie nietrzeźwy kierujący zderzył się z zaprzęgiem konnym, a następnie wjechał w ogrodzenie.Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Natomiast z poważnym urazem nogi zakończyła się podróż 16-latka, który na Alei Partyzantów w Ożarowie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

fot. Świętokrzyska Policja

Tuż po południu w sobotę, 28 października do stanowiska kierowania opatowskiej jednostki wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sobiekurów. Na miejscu okazało się, że 59-letni mieszkaniec gminy Opatów, kierując samochodem marki Audi doprowadził do zderzenia z zaprzęgiem konnym, którym powoził 65-letni mężczyzna, a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak badanie alkomatem wykazało, że 59-latek był nietrzeźwy, miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania. Czeka go jeszcze wysoka kara finansowa oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu również do 2 lat pozbawienia wolności.

Z poważnym urazem nogi natomiast zakończyła się podróż 16-latka w Ożarowie, który w sobotę wieczorem na Alei Partyzantów stracił panowanie nad Peugeotem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierujący został zakleszczony w pojeździe, a jego wydobycie wymagało użycia specjalistycznego sprzętu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nastolatek wziął auto bez wiedzy i zgody rodziców. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Finał tego nieodpowiedzialnego zachowania odbędzie się w Sądzie Rodzinnym.

fot. Świętokrzyska Poicja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this