Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy posesji przy „starodrożu dziewiątki” boją się o swoje bezpieczeństwo! Napisali petycję do starosty!

Mieszkańcy domów położonych przy ulicy Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim (starodroże dziewiątki) napisali petycję do Marzeny Dębniak, Starosty Ostrowieckiego. Proszą w niej o montaż oświetlenia.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jedni marzą o równych drogach, inni o chodnikach, aby bezpiecznie dotrzeć do szkół, czy sklepów, a mieszkańcy posesji położonych przy ulicy Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Św. (starodroże 9 w kierunku Boksycki), proszę o montaż oświetlenia.

10 października napisali w tej sprawę petycję do Marzeny Dębniak, Starosty Ostrowieckiego. 

– (…) zwracamy się z prośbą o montaż instalacji świetlnej (lamp) wzdłuż ulicy H. Sienkiewicza „starodroże dziewiątki” na istniejącej już inwestycji, która obecnie ma miejsce, gdzie powstaje m.in. droga dla pieszych, droga rowerowa, kanalizacja deszczowa lecz na nieszczęście mieszkańców bez instalacji oświetlenia (lamp) brakujących na tym odcinku – czytamy w petycji, do której załączono 40 podpisów. Mieszkańcy wyjaśniają, że chodzi o odcinek długości ok. 700 metrów. 

Mieszkańcy, którzy złożyli petycję podkreślają, że montaż oświetlenia jest dla nich potrzebą priorytetową. Dodają, że jego brak jest szczególnie uciążliwy wieczorami lub przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych: mgle, ulewnym deszczu. Drogą  podróżują dzieci wracające popołudniami ze szkół. Mieszkańcy zauważają również, że ta część gminy systematycznie się powiększa. Przybywa nowych domów, inwestycji, sprowadzają się nowi mieszkańcy.  

– (…) Przy obecnej tak dużej inwestycji mieszkańcom nie przyszło nawet przez myśl, że nastąpiło jakieś niedopatrzenie w projekcie w XXI wieku bez oświetlenia, gdzie sąsiadujące gminy takowe już dawno mają. Oświetlenie na tym odcinku jest priorytetowe – wyjaśniają mieszkańcy.  

Zgodnie z pieczątką na petycji, ta do starostwa wpłynęła 13 października. W Biuletynie Informacji Publicznej nie zamieszczono jeszcze odpowiedzi. Jak tylko ukaże się w BIP niezwłocznie ją opublikujemy. 

Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this