Znajdź nas na

FAKTY

O nowym programie regionalnym i współprowadzeniu sandomierskiego muzeum. Z obrad XXXVII sesji Sejmiku!

W poniedziałek 25 października, w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach obradował Sejmik Województwa Świętokrzyskiego. Radni przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia woli prowadzenia jako wspólnej instytucji kultury Muzeum Okręgowego w Sandomierzu wraz z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wysłuchali także informacji o programie Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego oraz o sytuacji w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego oraz Katarzyna Kubicka, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Agnieszka Kubicka przedstawili projekt programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego, wraz ze zmianami wynikającymi z uwag wniesionych przez Komisję Europejską.

Radni przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia woli prowadzenia jako wspólnej instytucji kultury Muzeum Okręgowego w Sandomierzu wraz z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Pozwoli to na większe wsparcie finansowe instytucji i na pełniejsze wykorzystanie potencjału kulturowego i turystycznego muzeum. Podjęta uchwała umożliwia przygotowanie dokumentów, niezbędnych do podpisania stosownych umów. Zmieni się m.in. nazwa jednostki – planowane jest mianowanie instytucji Muzeum Zamkowym w Sandomierzu.

Radni przedyskutowali także zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Świętokrzyskiego na lata 2021 – 2041 oraz w tegorocznym budżecie województwa.

Podczas sesji ustalono skład osobowy Komisji Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego. W skład Komisji Odznaki wchodzą przedstawiciele władz samorządowych oraz środowisk naukowych, gospodarczych i kulturalnych województwa świętokrzyskiego. Osoby wymienione w uchwale potwierdziły swój udział w pracach Komisji Odznaki. Aktualizacja składu komisji, ustalonego Uchwałą Nr XXIV/338/20 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, uwzględnia zmiany: Macieja Lisa przewodniczącego Świętokrzyskiego Porozumienia Kombatantów i Osób Represjonowanych z Okresu II Wojny Światowej zastąpił mjr Zbigniew Mielczarek, Zofię Mogielską, przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego II kadencji zastąpiła przewodnicząca Sejmiku Młodzieżowego obecnej kadencji, Veronika Kurdybakha, Grzegorz Świercz wchodzi w skład Komisji jako przedstawiciel Sejmiku, w związku z rozwiązaniem klubu radnych Świętokrzyscy Samorządowcy. Więcej o składzie osobowym Komisji Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas sesji Sejmiku Województwa radni wysłuchali informacji wicemarszałka województwa Marka Bogusławskiego o sytuacji w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii. Przyjęli także wyniki kontroli prowadzonej przez Komisję Rewizyjną w Muzeum Narodowym w Kielcach w przedmiocie działalności statutowej jednostki w latach 2016-2020 z uwzględnieniem perspektyw rozwoju Muzeum Archeologicznego w Wiślicy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this