Znajdź nas na

FAKTY

O polityce młodzieżowej w międzynarodowym gronie!

Dyskusja na temat polityki młodzieżowej oraz promocji aktywności społecznej i edukacji pozaformalnej wśród młodych ludzi była głównym tematem podczas międzynarodowego spotkania z uczestnikami projektu „Cities for YOUTH” realizowanego przez Gminę Starachowice w ramach Programu Erasmus+ w partnerstwie z Miastem Santarem w Portugalii, Kłajpeda na Litwie, oraz organizacjami pozarządowymi – Institute of Research & Training on European Affairs IRTEA z Grecji oraz ACD LaHoya z Hiszpanii.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Z uczestnikami projektu w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach spotkali się m.in.: marszałek województwa Andrzej Bętkowski, przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, dyrektor Kancelarii Sejmiku Marta Solińska – Pela, dyrektor WDK w Kielcach Jacek Sabat, także radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

– Młodzi przyjaciele dziękuję za zaproszenie i możliwość przedstawienia Wam działań Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w obszarze polityki młodzieżowej oraz wspierania społecznej i obywatelskiej aktywności młodzieży – mówił marszałek Andrzej Bętkowski, który przedstawił najbardziej kluczowe projekty, inicjatywy realizowane na rzecz świętokrzyskiej młodzieży.

Zaprezentowana została także działalność funkcjonującego od 2018r. Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz podejmowane przez niego inicjatywy ważne dla młodych mieszkańców regionu.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Mamy się czym pochwalić. Nasz Młodzieżowy Sejmik jest w awangardzie postępu samorządowego. Nadaje ton polityce młodzieżowej, nie tylko u nas, ale wychodzi poza region. Przykładem jest to, że przewodnicząca Zosia Mogielska uczestniczyła w podpisaniu ustawy samorządowej przez prezydenta Andrzeja Dudę – mówił przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś. – Nie tylko możemy się uczyć od innych jak realizować inicjatywy dla młodzieży, ale także pokazać innym, że nie jesteśmy w tyle. A polityka młodzieżowa jest dla nas istotna, bo ktoś nas kiedyś musi zastąpić – dodaje.

Wydarzenie było okazją do dyskusji na temat polityki młodzieżowej oraz promocji aktywności społecznej i edukacji pozaformalnej wśród młodych ludzi, zdobycia nowych doświadczeń, wymiany poglądów oraz zawarcia ciekawych znajomości. Zagraniczni goście dowiedzieli się m.in. jak w Polsce wygląda polityka na rzecz młodzieży, o ważnych zmianach w ustawie o samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym oraz samorządzie województwa wprowadzających prawne umocowania istnienia młodzieżowych rad gmin, powiatów i młodzieżowych sejmików województw.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania była możliwość poznania największych atrakcji województwa świętokrzyskiego podczas wirtualnej podróży w Kapsule 5D.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this