Znajdź nas na

FAKTY

O tym jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły przypominają ostrowieccy mundurowi!

Rozpoczęły się coroczne policyjne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem najmłodszych, szczególnie w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do placówek oświatowo-wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

fot. Świętokrzyska Policja

Głównym elementem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest przede wszystkim edukacja najmłodszych. Podczas patroli w rejonach szkół stróże prawa uczą, szczególnie pierwszoklasistów prawidłowego zachowania się na drodze. 2 września policjanci z ostrowieckiej komendy w ramach prowadzonych działań udali się w rejon Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie przypominali kierującym o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych, zaś dzieciom opowiadali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Mundurowi apelowali do rodziców, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich dzieci. Przypominali, że dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 lat. Informowali również opiekunów dzieci o obowiązku przewożenia ich w fotelikach samochodowych. W trakcie prowadzonej akcji mundurowi obdarowywali dzieci i młodzież elementami odblaskowymi.

fot. Świętokrzyska Policja

Lepiej widoczne dziecko, szczególnie po zmroku, jest bezpieczniejsze! Działania, w ostatnich tygodniach wakacji zostały poprzedzone szczegółową kontrolą oznakowań w rejonie szkół pod kątem prawidłowości i czytelności znaków.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this