Znajdź nas na

FAKTY

O tym jak dotrzeć bezpiecznie do szkoły przypominają ostrowieccy mundurowi!

Akcji profilaktycznych nigdy nie jest za wiele. Rozpoczęły się coroczne policyjne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak zawsze ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem najmłodszych, szczególnie w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do placówek oświatowo-wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

fot. Świętokrzyska Policja

„Bezpieczna droga do szkoły”  to przede wszystkim działania mające na celu edukację najmłodszych. Podczas patroli w rejonach szkół policjanci uczą, szczególnie pierwszoklasistów prawidłowego zachowania się na drodze. Ostrowieccy mundurowi prowadzili już działania m.in. w rejon Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Pomagali najmłodszym w przejściu przez jezdnię. Przypominali kierującym o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówki oświatowej, a dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Policjanci apelowali do rodziców, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich dzieci. 

fot. Świętokrzyska Policja

Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 lat. Mundurowi poinformowali również opiekunów dzieci o obowiązku przewożenia ich w fotelikach samochodowych. Nie zabrakło też gadżetów dla dzieci i młodzieży. Dorosłym policjanci wręczali ulotki promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację Moja Komenda.

Działania, w ostatnich tygodniach wakacji zostały poprzedzone szczegółową kontrolą oznakowań w rejonie szkół pod kątem prawidłowości i czytelności znaków. Wszelkie nieprawidłowości zostały usunięte.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli oraz placówek oświatowo-wychowawczych. Zwracają się również do rodziców i opiekunów, aby w czasie odprowadzania dziecka do i ze szkoły uczyć je prawidłowego zachowania i poruszania się po drodze.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this