Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów: Był piach i dziury, będą drogi dojazdowe!

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Kunów. Dwie nieutwardzone dotychczas drogi: jedna w Dołach Biskupich, druga w Kolonii Piaski, doczekają się modernizacji. Już nie po piachu, kruszywie i dziurach, a po równym asfalcie, mieszkańcy będa mogli dotrzeć do swoich gospodarstw. – Systematycznie podnosimy standardy życia naszych mieszkańców, a budowa sieci nowoczesnych dróg, to podstawa. Gdy tylko jest taka możliwość sięgamy po dofinansowania zewnętrzne aby maksymalnie odciążyć nasz budżet. Tak też będzie w tym przypadku – tłumaczy Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie na drodze w Kolonii Piaski, która doczeka się modernizacji Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Wczoraj (wtorek, 12 września) ogłoszony został przetarg na modernizację drogi dojazdowej w Kolonii Piaski, dziś na modernizację drogi w Dołach Biskupich. Na te inwestycje mieszkańcy tych dwóch miejscowości czekali od lat. 

– Dotychczas były to drogi gruntowe. W ich sąsiedztwie znajdują się gospodarstwa, grunty orne. Mamy XXI wiek i mieszkańcy chcą mieć godne warunki życia, poruszania się. Odkąd jestem burmistrzem, kładę nacisk na bezpieczeństwo. Systematycznie podnosimy je m.in. poprzez budowę nowych asfaltowych dróg. Inwestujemy w każdej części naszej gminy – tłumaczy burmistrz. 

Droga dojazdowa do posesji i pól w Dołach Biskupich w gminie Kunów
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej tłumaczy, że w Kolonii Piaski wykonany zostanie odcinek o długości 233 metrów i szerokości 3 m. 

– W Dołach Biskupich zaś zmodernizowany zostanie odcinek o długości 125 m i szerokość 3 m, utwardzone zostaną również pobocza – wyjaśnia Małgorzata Mazur.  

Zadanie dofinansowane zostały z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Droga w Kolonii Piaski doczeka się remontu
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this