Znajdź nas na

FAKTY

O zatrzymanie Jarosława G. zapytaliśmy w Prokuraturze Krajowej!

– Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonych czynności – poinformował nas dział prasowy Prokuratury Krajowej. Przypomnijmy, że wczoraj (14 marca) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezydenta Ostrowca Św. W ramach wsparcia w czynnościach uczestniczyli również funkcjonariusze z Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów.

Siedziba Prokuratury Krajowej przy ul. Postępu 3 w Warszawie Źródło: wikipedia

Nie milkną echa wczorajszego (wtorek, 14 marca) zatrzymania prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Przypomnijmy, że na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Jarosława G. w śledztwie dotyczącym korupcji.

Przypomnijmy, że funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski oraz inne lokalizacje na terenie województwa świętokrzyskiego. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych, które mogą mieć znaczenie dowodowe. W ramach wsparcia w czynnościach uczestniczyli również funkcjonariusze z Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Decyzje w zakresie środków zapobiegawczych prokurator podejmie po zakończeniu czynności z podejrzanym. 

CBA przypomina, że osoby, które dały się uwikłać w proceder korupcyjny i wręczyły korzyść majątkową osobie pełniącej funkcję publiczną mają możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności przewidzianej w art. 229 § 6 Kodeksu Karnego. Warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej jest przyjęcie korzyści majątkowej lub osobistej albo ich obietnicy przez osobę pełniącą funkcję publiczną, dobrowolne zawiadomienie organów ścigania przez wręczającego oraz ujawnienie wszystkich istotnych okoliczności przestępstwa zanim dany organ się o nim dowiedział.

O sprawę zapytaliśmy w Prokuraturze Krajowej.

– Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonych czynności – poinformował nas dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Do tematu wrócimy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this