Znajdź nas na

FAKTY

Wiceprezydent Ostrowca Św.: Cały czas wierzymy w to, że sprawa zakończy się pozytywnie!

Cele polityczne, sprawa wykorzystywana politycznie, to hasła jakie podczas wczorajszej (wtorek, 14 marca) konferencji prasowej po informacji o zatrzymaniu Jarosława G., prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, padały najczęściej. – Szanowni państwo my pracujemy cały czas dla naszych mieszkańców. Czekamy na rozwój wydarzeń. My wiemy szczątkowe informacje, także Centralne Biuro Antykorupcyjne cały czas pracuje – mówił Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie zatrzymali Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Jarosław G. został zatrzymany w miejscu pracy w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Prezydent zatrzymany został na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Jak poinformowała wczoraj Prokuratura Krajowa: „Po doprowadzeniu do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach prokurator przedstawi zatrzymanemu zarzuty. Po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanym prokurator podejmie decyzję co do stosowania środków zapobiegawczych.”

Również wczoraj, tuż po sesji Rady Miasta Ostrowca Św. odbyła się konferencję prasowa „na znak poparcia dla prezydenta miasta” z udziałem radnych z KWW Jarosława Górczyńskiego oraz pracowników Urzędu Miasta.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Szanowni państwo wszyscy wiemy, co się dzisiaj wydarzyło.  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali naszego prezydenta. Z tego co wiemy, to jest to zatrzymanie w sprawie, nie przeciwko.  Na tę chwilę, pomni doświadczeń z roku 2016, 2018 i 2022 również prezydent miasł postawione zarzuty, został w grudniu 2022 uniewinniony – mówił podczas konferencji prasowej zwołanej tuż po sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego (wtorek, 14 marca) Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.  

Wiceprezydent mówił o domniemaniu niewinności, a także, że wierzy, iż sprawa zakończy się pozytywnie.

– Chciałbym tylko państwu przypomnieć, że jest w Polsce zasada domniemania niewinności, więc nie chciałbym tutaj, żeby wykorzystywać tę sytuację do celów politycznych i cały czas wierzymy w to, że sprawa zakończy się pozytywnie. Nie ukrywamy, że już od paru miesięcy dochodziły sygnały, że przeciwnicy polityczni coś szykują na naszego prezydenta. Chciałbym tylko państwu  przypomnieć zdarzenie z 2016 roku, gdzie na Klubie Prawa i Sprawiedliwości  padły słowa, że jeżeli prezydenta Górczyńskiego nie zamkniemy, to nie wygramy z nim wyborów – dodał wiceprezydent. 

Jednak nie sprecyzował kto powiedział takie słowa, do kogo, a także kto przekazał je opinii publicznej. Nie wiadomo również, czy zostały utrwalone chociażby na nagraniu dźwiękowym. 

– Szanowni państwo my pracujemy cały czas  dla naszych mieszkańców. Czekamy na rozwój wydarzeń. My wiemy szczątkowe informacje, także Centralne Biuro Antykorupcyjne cały czas pracuje. Udostępniamy dokumenty i wszelkiego rodzaju informacje udzielamy na bieżąco – podsumował Artur Łakomiec.  Dodał, że funkcjonariusze zabezpieczają komputery, telefony, a także materiały, znajdujące się w gabinecie prezydenta. 

Przypomnijmy, że Artur Łakomiec, który aktualnie pełni funkcję wiceprezydenta Ostrowca Św. do niedawna był  prezesem Zarządu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu Św., gdzie zgodnie z oświadczeniem majątkowym z 31 grudnia 2022 roku zarobił 312 954,18 zł. 

Fragment oświadczenia majątkowego Artura Łakomca z 31 grudnia 2022 roku. Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Pełna treść oświadczeń majątkowych Artura Łakomca dostępna jest TUTAJ

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this