Znajdź nas na

FAKTY

Od 1 lutego można składać wnioski o świadczenie 500 plus! W ciągu dwóch dni do ostrowieckiego MOPS-u wpłynęło blisko 2000 podań!

Jak już informowaliśmy wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „500 plus” na nowy okres świadczeniowy, rozpoczynający się 1 czerwca 2021 r., można składać już od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną, a od 1 kwietnia drogą tradycyjną – papierowo w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Złożenie wniosku do końca kwietnia daje gwarancję ciągłości wypłaty. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. tylko przez pierwsze dwa dni lutego wpłynęło blisko 2000 wniosków.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dotychczasowy okres zasiłkowy, gwarantujący wypłatę świadczenia 500 plus  trwa do 31 maja 2021 roku. Jednak już od  1 lutego drogą elektroniczną można składać wnioski na nowy okres zasiłkowy, który będzie trwał od 1 czerwca 2021 do 31 maja 2022 roku, czyli przez przez rok, nie tak jak obecnie przez dwa lata.  

Rodzice,  a także opiekunowie dzieci, którzy uprawnieni są do pobierania świadczenia rodzinnego mogą to zrobić drogą elektroniczną: za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Empatia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną oraz portal PUE ZUS.

Jest to duże ułatwienie dla składających wniosek, a także najbezpieczniejszy ze sposobów w czasie pandemii. . Złożenie wniosku trwa 5 minut i nie jest skomplikowaną procedurą. W razie problemów lub błędów popełnionych we wnioskach, z petentami  skontaktują się pracownicy MOPS-u, a następnie wniosek zostanie poprawiony. 

Od 1 kwietnia będzie także możliwość składania wniosków drogą tradycyjną: listownie lub przy pomocy skrzynki podawczej, znajdującej się na parterze budynku, w którym mieści się ostrowiecki MOPS. 

Aby otrzymać świadczenia na  nowy okres świadczeniowy od 1 czerwca, należy złożyć wniosek w lutym, marcu, kwietniu, maju lub czerwcu.  Jeśli wniosek zostanie złożony po terminie, to świadczenie przysługiwać będzie od miesiąca, w którym został  złożony. Tylko złożenie wniosku do końca kwietnia daje gwarancję ciągłości wypłaty świadczenia wychowawczego. 

Patrząc na statystyki z ostrowieckiego MOPS-u z roku 2020 roku, świadczenie wychowawcze wypłacane jest na ponad 8 tysięcy dzieci, mieszkających na terenie gminy Ostrowiec Św. W przeciągu pierwszych dni lutego do ostrowieckiego MOPS-u wpłynęło blisko 2000 wniosków o świadczenie „500 plus”.

Przypomnijmy, że rządowy program Rodzina 500+ to główny instrument polityki rodzinnej realizujący trzy główne cele: poprawa sytuacji demograficznej, redukcja ubóstwa wśród najmłodszych, inwestycja w rodzinę.

W ramach programu „Rodzina 500+” rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia.

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Programie „Rodzina 500+”, od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Anna Buczkowska: Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na nowe horyzonty!

FAKTY

Wzrosła liczba pacjentów oczekujących na wynik testu! Czy trzecia fala pandemii dotarła także do powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Ekspert: po szczepionce AstryZeneki objawy niepożądane występują częściej po pierwszej dawce!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 269 nowych zakażeń, zmarły 3 osoby!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this