Znajdź nas na

FAKTY

Od najbliższej  soboty ponownie odpoczniesz przy ćmielowskiej tężni! To dobry kierunek na wypoczynek!

Już od najbliższej soboty (30 marca) po zimowej przerwie funkcjonować zacznie tężnia solankowa w Ćmielowie. Ta prozdrowotna atrakcja cieszy się olbrzymią popularnością, nie tylko wśród mieszkańców powiatu ostrowieckiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ćmielowska tężnia była pierwszą tego typu prozdrowotną atrakcją na terenie województwa świętokrzyskiego. To spełniona obietnica Joanny Suski, burmistrza Ćmielowa z poprzednich wyborów samorządowych. Tężnia solankowa oficjalnie uruchomiona została 10 czerwca 2020 roku. Joanna Suska, podkreślała wówczas, że jej marzeniem było stworzenie w Ćmielowie  atrakcji na miarę województwa. To, że był to dobry kierunek potwierdzają tłumy mieszkańców i przyjezdnych gości, które co roku korzystają z walorów tężni.

A te są nieocenione dla  zdrowia w aspekcie chorób układu oddechowego, chorób tarczycy, astmy oskrzelowej, chorób skóry, alergii, a także w przypadku nerwic. To także świetne miejsce do regeneracji sił po przebytym koronawirusie. 

Ta ciesząca się z roku na rok coraz większą popularnością – jedna z atrakcji Ćmielowa, zacznie funkcjonować już w najbliższą sobotę (30 marca).

– Tężnia i nasz porcelanowy rynek to miejsca łączące pokolenia. Przed nami Święta Wielkiej Nocy. Zapraszamy wszystkie osoby, z całego województwa, do korzystania z tych prozdrowotnych korzyści, jakie daje nasza tężnia i do odpoczynku na naszym ćmielowskim Rynku.  Czas pandemii potwierdził nam, że ten kierunek, o którym już wcześniej myśleliśmy – dbałości o zdrowie, był właściwy – mówi  Joanna Suska. 

Cztery lata temu, gdy budowana była tężnia w Ćmielowie, obiekty tego typu  można było spotkać w nielicznych miastach jak Łódź, czy Kraków. Dziś mieszkańcy Ćmielowa nie muszą już jeździć do Ciechocinka. O swoje zdrowie mogą zadbać na miejscu.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this