Znajdź nas na

FAKTY

Oferty pracy sezonowej dla naszych wschodnich sąsiadów!

Z myślą o Ukraińcach, którzy poszukują w naszym regionie zatrudnienia zorganizowano dziś w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach „Spotkanie informacyjne dedykowane wsparciu obywateli Ukrainy na świętokrzyskim rynku pracy. Praca sezonowa – szanse i zagrożenia”. W wydarzeniu udział wzięła wicemarszałek Renata Janik.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Wielu Ukraińców przybywających do naszego regionu planuje tu zostać i przeczekać niespokojny czas – szuka więc nie tylko schronienia, lecz także zatrudnienia. Cieszę się, że w ramach ,,Europejskich Dni Pracodawców 2022” zorganizowano dzisiejsze spotkanie, podczas którego osoby zza wschodniej granicy mogły uzyskać szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób znaleźć legalne zatrudnienie w województwie świętokrzyskim – mówiła wicemarszałek Renata Janik.

Podczas spotkania omówiono zasady pracy sezonowej, a uczestnicy dowiedzieli się, o czym należy pamiętać poszukując pracy Polsce oraz w innych krajach UE i Wielkiej Brytanii, poznali zalety tej formy pracy i zagrożenia, dodatkowo przedstawiono aktualne oferty pracy sezonowej.

Prezentacje na temat pracy sezonowej poprowadzili specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach, Państwowej Inspekcji Pracy – delegatura w Kielcach oraz Stowarzyszenia ,,Integracja Europa-Wschód”.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this